БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Броварська місцева прокуратура вимагає повернути землі водного фонду площею близько 80 га вартістю понад 40 млн грн із незаконного користування двох забудовників на території міста Бровари

Встановлено, що у 2006 році Броварською міською радою передано в оренду двом товариствам землі площею близько 80 га вартістю понад 40 млн. грн. для багатоквартирної житлової забудови на території ІІ мікрорайону  м. Бровари для яких характерний високий рівень ґрунтових вод.

 

 

 

Крім того, земельні ділянки включають в себе озеро «Світловщина», яке виконує функцію водозбору з території ІІ мікрорайону м. Бровари та через систему каналів спрямовує надлишки вод до річки Осинки.

 

 

 

З метою збереження та дотримання особливого режиму використання земель водного фонду статтею 61 Земельного кодексу України заборонено будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у прибережних захисних смугах навколо водойм.

 

 

 

Однак, 80 га на території ІІ мікрорайону м. Бровари передано для будівництва багатоквартирних житлових будинків всупереч встановлених законом заборон в частині використання земель водного фонду.

 

 

Реагуючи на виявлені порушення, Броварська місцева прокуратура звернулася з позовною заявою в інтересах держави до Броварської міської ради та товариства про визнання незаконним та скасування рішень сесії Броварської міської ради, визнання договорів оренди землі недійсними з припиненням зобов’язань на майбутнє.

 

 

Варто зауважити, що Броварська місцева прокуратура продовжує діяти на захист інтересів суспільства, а саме, безпосередньо територіальної громади м. Бровари та право її мешканців на безпечне для життя та здоров’я навколишнє природне середовище, які полягають у забезпеченні використання земель водного фонду, які перебувають у комунальної власності, у порядку та спосіб визначені законом.

 

 

Робота на вказаному напрямку триває.

 

 

Добавить комментарий