БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Броварська місцева прокуратура виявила недобросовісного Замовника та Переможця процедури відкритих торгів, які у протиправний спосіб намагалися збільшити ціну закупівлі товару та звернулася з позовними вимогами з метою їх усунення

Броварською місцевою прокуратурою систематичним вивченням відомостей на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України, встановлено, що один з комунальних закладів м. Бровари       провів процедуру закупівлі товарів – М’ясо.                

 

За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції Замовник визначив переможця процедури відкритих торгів та уклав договір про закупівлю вказаного товару за державні кошти на сумі майже 400 тис. грн. за 4 245 кг м’яса.

 

Відповідно до вимог Закону України «Про державні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі.

 

Проте, посилаючись на значне коливання ринкових цін на ринку України, подорожчанням енергоносіїв, комунальних послуг та сировини за відсутності документальних на те підтверджень, Замовник уклав додаткову угоду з Постачальником, згідно умов якої Сторони дійшли згоди збільшити ціну за одиницю товару при цьому зазначена зміна не призведе до зміни загальної суми договору.

 

Разом з тим, вказане не є виключним випадком згідно ст. 4 вказаного Закону щодо зміни умови договору про закупівлю. Крім того, умови додаткової угоди суперечать п.1.3. Договору відповідно до якого, обсяги закупівлі товарів можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків.

 

Реагуючи на виявлені порушення, Броварська місцева прокуратура Київської області в інтересах держави в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби звернулася з позовними вимогами до одного з комунальних вищих навчальних закладів Київської обласної ради та товариства про визнання недійсною додаткову угоду до договору закупівлі.

Добавить комментарий