БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Броварська місцева прокуратура виявила непоодинокі порушення у діяльності державної виконавчої служби

Вивченням матеріалів виконавчих проваджень по виконанню судових рішень, які постановлені за позовами прокуратури в інтересах держави в особі органів державної влади про стягнення заборгованостей встановлено наступне.

 

Основне порушення державних виконавців — не використання усіх прав, передбачених ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження».

-        не звертаються в інші державні органи, підприємства, установи, організації, посадових осіб, сторін та інших учасників провадження з метою отримання пояснень, довідок та іншої інформації, які необхідні для повного виконання рішення суду;

-        повторно не перевіряють наявність коштів та рахунків у боржника у фінансових установах та організаціях;

-        не звертаються до суду, який видав виконавчий документ, за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника за межі України до виконання погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів;

-        не вживають інших примусових заходів до повного виконання рішення суду.

 

Крім того, є випадки, коли в матеріалах виконавчого провадження відсутні будь-які документи, які б підтверджували явку боржника на виклик до відділу або у випадку неявки без поважних причин застосування до нього вимог чинного законодавства (приводу через ОВС та складання протоколу про адміністративне правопорушення).

 

Вищевказані порушення завдають шкоди інтересам держави, оскільки підривають її авторитет у суспільстві через неналежне здійснення виконавчого провадження, як завершальної стадії судового провадження, та сприяють ненадходженню стягнутих судом коштів до Державного бюджету України.

 

Причинами цих порушень і умовами, що їм сприяють, є неналежне ставлення державного виконавця Броварський МР ВДВС до своїх службових обов’язків.

 

Відповідно до ч. 3 ст. 74 вказаного Закону рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець.

 

З огляду на викладене, Броварська місцева прокуратура протягом поточного року, в порядку відомчого контролю, внесла 17 скарг на дії, рішення, бездіяльність державних виконавців начальнику Броварського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Київській області, з яких 9 задоволено, останні перебувають на розгляді.

Добавить комментарий