БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Броварська місцева прокуратура виявила порушення земельного та водного законодавства під час передачі земельних ділянок у власність громадянам районною державною адміністрацією, яка виявилася неуповноваженим органом

Установлено, що рішенням Броварської районної державної адміністрації  у 2011 році передано у власність 6 громадянам земельні ділянки для ведення індивідуального садівництва в межах Погребської сільської ради за межами населеного пункту Броварського району Київської області площею 1 га вартістю майже 20 тис грн.

 

Згодом, на підставі вказаного рішення районної ради громадяни отримали державний акт на право власності на земельну ділянку та в подальшому, де-які, перепродали іншим особам.

 

Втім, передача земельних ділянок у власність відбулась в порушення вимог земельного та водного законодавства, оскільки єдиним органом, який наділений повноваженнями розпоряджатись землями водного фонду є Київська обласна державна адміністрація.

 

Отже, спірні землі до моменту передачі їх у власність 6 громадянам, відносились до земель водного фонду, Броварська районна державна адміністрація не мала права ними розпорядитись. Таким чином, землі вибули із власності держави поза волею законного користувача, оскільки уповноважений державою орган відповідного рішення не приймав.

 

Зважаючи на виявлені порушення, Броварською місцевою прокуратурою до суду пред’явлено позов про визнання про визнання недійсним розпорядження, визнання недійсними державних актів, та витребування земельних ділянок площею майже 1 га вартістю 20 тис. грн. з чужого незаконного володіння.

Добавить комментарий