БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Броварська місцева прокуратура виявила Замовника, який відхилив пропозицію учасника торгів з найбільш економічно вигідною тендерною пропозицією з підстав непередбачених законом про публічні закупівлі України та звернулася з позовними вимогами з метою усунення порушень

Броварською місцевою прокуратурою систематичним вивченням відомостей на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України, встановлено, що один з комунальних закладів м. Бровари провів процедуру закупівлі товарів – Сухарі та печиво; пресерви з хлібобулочних і кондитерських виробів.

 

За результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції Замовник визначив переможця процедури відкритих та уклав договір про закупівлю вказаного товару за державні кошти на суму понад 457 тис. грн.

 

Разом з тим, з підстав не передбачених вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник відхилив пропозицію іншого учасника торгів з найбільш економічно вигідною тендерною пропозицією сума якого становила 405 тис. грн.

 

Так, під час розгляду наданих пропозицій, тендерний комітет замовника не врахував, що Закон України «Про публічні закупівлі» чітко розмежовує поняття «кваліфікаційний критерій» та «критерій оцінки».

 

Так, відповідно до ст. 16 вказаного Закону, замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

 

Водночас, ч. 1 ст. 28 Закону визначає поняття «критерії оцінки», зі змісту якої вбачається, що перелік критеріїв не є вичерпним, та встановлюється на розсуд замовника.

 

Таким чином, підставою для відхилення тендерної пропозиції, відповідно до п. 1 ч.1 ст. 30 Закону може слугувати виключно невідповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону, а не критеріям оцінки, встановленим замовником у тендерній документації.

 

Реагуючи на виявлені порушення, Броварська місцева прокуратура Київської області в інтересах держави в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби звернулася з позовними вимогами до одного із управлінь Броварської міської ради та підприємства про визнання недійсними рішення тендерного комітету про відхилення тендерної пропозиції та про визнання переможцем торгів, а також про визнання недійсним договору про закупівлю товарів.

 

 

Робота Броварської місцевої прокуратури на вказаному напрямку триває.

Добавить комментарий