БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Броварська місцева прокуратура звернулася з позовними вимогами про витребування 14 земельних ділянок водного фонду загальною площею 1,4 га, які протиправно вибули з державної власності

Встановлено, що Броварською РДА затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок 14 громадянам для ведення індивідуального садівництва в адміністративних межах однієї сільської ради за межами населеного пункту Броварського району.

 

Відповідно до вказаного проекту землеустрою, 14 громадянам надано у приватну власність 14 земельних ділянок площею 0,10 га кожна, загальною площею 1,4 га для ведення індивідуального садівництва.

 

З інформації КДП «Київгеоінформатика» вбачається, що вказані земельні ділянки передані за рахунок земель водного фонду та повністю накладаються на землі водного фонду, а саме, 100 метрову прибережну захисну смугу річки Десна.

 

Вказане свідчить про порушення вимог ст. 19 Конституції України, Земельного, Водного кодексів України, оскільки, землі водного фонду можуть передаватись в користування лише для сінокосіння, рибогосподарських потреб, культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей, проведення науково-дослідних робіт.

 

Більше того, можливість передачі у приватну власність земель водного фонду для ведення садівництва законом взагалі не передбачена.

 

Реагуючи на вказані порушення, Броварська місцева прокуратура звернулася з позовними вимогами в інтересах держави в особі Київської ОДА до Броварської РДА, 14 громадян та 2-х нотаріальних контор про визнання недійсними розпорядження, державних актів на право власності на земельні ділянки, скасування рішень про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки та їх витребування із чужого незаконного володіння.

Добавить комментарий