БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Броварська місцева прокуратура звертається до суду з метою захисту інтересів держави у сфері земельних відносин в особі територіальних громад населених пунктів Іванківського та Поліського районів

За 4 місяці 2017 року Броварською місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі територіальних громад сільських рад Іванківського та Поліського районів Київської області скеровано до суду 15 позовів про визнання відумерлою спадщини, що залишалася після смерті громадян, які за життя отримали сертифікати після розпаювання земель колективних сільськогосподарських підприємств (нагадаю, що розпаювання земель колективної власності в Україні проводилось на підставі Указу Президента України від 08.08.1995 року № 20/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям»), однак у померлих не залишилося спадкоємців.

Так, статтею 1277 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Заява подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Оскільки вказаних вимог Закону не дотримано уповноваженими на те органами місцевого самоврядування, прокурор звертається до суду в інтересах територіальних громад відповідних населених пунктів.

Відтак, земельні ділянки, які залишилися невитребуваними після смерті громадян, що отримали відповідні сертифікати, неможливо належним чином зареєструвати, це завдає істотної  шкоди економічним інтересам відповідних територіальної громади, в результаті чого вони позбавлені права користуватися чи розпоряджатися вказаними землями, що унеможливлює надходження грошових коштів до бюджету органу місцевого самоврядування.

Згідно з позовними вимогами прокурора, невитребувані земельні частки (паї) мають бути передані у власність відповідних територіальних громад, та відповідно, зможуть використовуватися за цільовим призначенням.

Завдяки роботі органів прокуратури на вказаному напрямку у власність відповідних територіальних громад будуть передані земельні ділянки, площею понад 40 га.

Добавить комментарий