БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Діяльність Броварської місцевої прокуратури у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження за 2016 рік.

Броварською місцевою прокуратурою приділяється особлива увага організації роботи з протидії корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням поза межами кримінального провадження.

За результатами перевірок, спрямованих на виявлення, припинення та попередження вчинення адміністративних корупційних правопорушень у сфері додержання суб’єктами, на яких розповсюджується дія Закону України «Про запобігання корупції», місцевою прокуратурою складено та скеровано до суду 9 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з кваліфікованих за статтею 172-7 КУпАП «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» 5протоколів за статтею 172-4 КУпАП «Порушень обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності».

Так, Іванківським відділом Броварської місцевої прокуратури проведено перевірку та складено 1 протокол щодо голови Поліської районної ради, який у порушенні вимог  ч. 2 ст. 172-7 КУпАП не вжив заходів, спрямованих на запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та одноособово прийняв розпорядження, яким преміював себе за результатами роботи у грудні 2015 року.

Рішення суду, Особу 1 визнано винним та притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу розміром 3400 грн., набрало законної сили.

За результатами перевірки додержання вимог Закону України «Про запобігання корупції», апаратом Броварської місцевої прокуратури скеровано до суду 2 протоколи за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП (неповідомлення про реальний конфлікт інтересів, вчинення дій та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів) щодо сільського голови Семиполківської сільської ради та депутата вказаної сільської ради, яка є його дружиною та, відповідно членом сім’ї.

Встановлено, що сільський голова Семиполківської сільської ради видавав розпорядження, якими преміював свою дружину-депутата та жодних дій щодо врегулювання конфлікту інтересів не вчиняв.

Крім того, Особа 2, будучи депутатом Семиполківської сільської ради про наявність реального конфлікту інтересів під час розгляду рішень на сесіях сільської ради про преміювання її чоловіка, не повідомляла та голосувала за прийняття таких рішень.

Рішення суду, якими Особу 2 та Особу 3 визнано винними, набрали законної сили.

За результатами проведеної перевірки додержанням вимог Закону України «Про запобігання корупції» депутатами Погребської сільської ради апаратом Броварської місцевої прокуратури складено та направлено до суду 6 протоколів щодо депутатів.

Всі депутати вчинили адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, передбачені ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, які полягають у неповідомленні ними про наявність конфлікту інтересів під час розгляду питань про надання їм дозволів на розробку проектів землеустрою щодо виділення земельних ділянок у власність та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів, а саме голосуванні кожним за такі рішення.

За результатами розгляду вказаних протоколів, 5 депутатів судом визнано винними піддані адміністративному стягненню у виді штрафів, 1 протокол судом закрито, правопорушника звільнено від адміністративної відповідальності та оголошено усне зауваження.

Крім того, Іванківським відділом Броварської місцевої прокуратури направлено до суду 4 протоколи за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП щодо працівників Державної лісової охорони — майстрів лісу, які порушили обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та приймали участь у місцевих виборах в якості членів Державної виборчої комісії.

Усіх 4 правопорушників судом визнано винними та накладено адміністративне стягнення кожному у вигляді штрафу у розмірі 5100 грн. з конфіскацією винагороди від роботи за сумісництвом (загальна сума конфіскованих коштів 1530 грн.).

Також, на виявлені порушення ч. 2 ст. 172-4 КУпАП апаратом Броварської місцевої прокуратури скеровано до суду 1 протокол щодо порушення сільським головою Шевченківської сільської ради Броварського району встановлених законом обмежень щодо суміщення виконання функцій керівника органу місцевого самоврядування з іншими видами діяльності, тобто входження до складу органу управління підприємства, що має на меті одержання прибутку. Рішенням суду правопорушника притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 5100 грн.

На сьогодні всі розглянуті судом та прийняті по ним постанови набрали законної сили. Сума штрафних санкцій за вказаними постановами складає понад 50 тис. грн. та всі сплачено.

Відомості про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення пов’язаних з корупцією правопорушень внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

 

В порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» до органів місцевого самоврядування та правоохоронного органу (Державна лісова охорона) направлено 8 подань, за результатами яких 4 правоохоронців (майстрів лісу) притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді доган.

Крім того, Броварською місцевою прокуратурою в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», з урахуванням  вимог ст. 35 Закону «Про запобігання корупції», ч. 2 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (не вжиття заходів щодо створення постійних комісій, які здійснюють контроль за дотриманням вимог закону в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) внесено 13 подань до Феневицької,  Ладижицької, Мусійківської, Олізарівської сільських рад Іванківського району, Красятицької селищної ради, Володарської сільських рад Поліського району, Гоголівської, Княжицької, Літочківської, Русанівської, Пухівської, Плосківської, Шевченківської сільських рад Броварського району.

Наразі, вказані подання розглянуто, порушення усунуто.

За допущенні порушення фінансового контролю виявлені Броварською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, апаратом Броварської місцевої прокуратури до депутатів Рожнівської сільської ради внесено 2 подання, які на разі перебувають на розгляді., 1 подання до відділу  ГУ ДСНС України у Київській області, яке розглянуто та задоволено.

Наразі, Броварською місцевою прокуратурою встановлено підстави для представництва інтересів держави в суді в особі Калитянської об’єднаної територіальної громади та Погребської сільської ради, у провадженні Броварського міськрайонному суді перебуває 2 позови про відшкодування шкоди, завданої адміністративним корупційним правопорушенням на користь місцевого бюджету Калитянської об’єднаної територіальної громади на загальну суму 34 тис. грн. та у Київському окружному адміністративному суді перебуває 6 позовів про визнання протиправним та скасування рішення сесії Погребської сільської ради «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність».

Питання запобігання та протидії правопорушенням, пов’язаним з корупцією, обговорювалось на оперативній нараді у керівника та заступника керівника Броварської місцевої прокуратури 21.01.2016, 27.05.2016, 12.08.2016.

Звернення з питань порушення вимог антикорупційного законодавства протягом поточного року до апарату та відділів Броварської місцевої прокуратури не надходили.

Разом з цим, Броварською місцевою прокуратурою систематично опрацьовуються загальнодоступні інформаційні інтернет–ресурсів, бази даних державних органів, інших джерел інформації з метою виявлення фактів корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, допущених суб’єктами відповідальності, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Добавить комментарий