БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

ІНФОРМАЦІЯ про роботу Броварської місцевої прокуратури за 11 місяців 2016 року на території Чорнобильської зони відчуження

Одним із визначальних принципів організації та діяльності органів прокуратури України, спрямованим на зміцнення законності, запобігання злочинності, підвищення рівня правосвідомості населення та формування у суспільстві об’єктивної думки щодо виконання прокуратурою визначених законом завдань і функцій, є принцип гласності.

З метою реалізації вказаного принципу, керуючись Законом України «Про прокуратуру», наказом Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 року «Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури», надаємо інформацію про роботу, проведену Броварською місцевою прокуратурою Київської області за 11 місяців 2016 році на території Чорнобильської зони відчуження в розрізі функцій прокуратури.

 

Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та  досудове розслідування, підтримання державного обвинувачення в суді

 

За 11 місяців 2016 року процесуальними керівниками Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури 27 кримінальних проваджень з обвинувальними актами. Направлено до суду 1 обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості.

У апеляційному суді Київської області розглянуто апеляційну скаргу прокурора на повернення обвинувального акта, яку задоволено, обвинувальний акт повернуто у суд для виконання вимог ст. 314 КПК України.

Нажаль, економічна ситуація, яка наразі існує в країні відіграла свою роль щодо характеру вчинених кримінальних правопорушень (злочинів) за вказаний період і в Чорнобильській зоні відчуження. Так, обвинувальні акти, направлені Броварською місцевою прокуратурою до суду, щодо вчинення злочинів на вказаній території випливає зі специфіки території стосувались здебільшого злочинів, щодо порушення вимог режиму радіаційної безпеки (267-1 КК України) та проти власності, а саме: крадіжка (ст. 185 КК України).

Крім того, забезпечуючи належний нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та  досудове розслідування процесуальними керівниками протягом вказаного періоду надано 156 письмових вказівок у кримінальних провадженнях.

 

Представництво інтересів громадянина або держави в суді.

 

Упродовж січня-листопада 2016 року Броварською місцевою прокуратурою Київської області скеровано до Іванківського районного суду 1 позовну заяву в інтересах держави в особі Державного агентства України з управління зоною відчуження про стягнення матеріальних збитків заподіяних злочином на суму 446 221, 07 грн.

 

Розгляд звернень громадян.

 

Протягом звітного періоду Чорнобильським відділом розглянуто та вирішено 16 звернень.

Упродовж 11 місяців 2016 року до Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури надійшов 1 інформаційний запит, відповідь на який надано у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Броварською місцевою прокуратурою вжиті всі організаційні заходи для належного виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та Закону України «Про звернення громадян».

 

Виступи у ЗМІ

 

Протягом звітного періоду Броварською місцевою прокуратурою у ЗМІ опубліковано 2 виступи.

З метою інформування населення про актуальні питання організації діяльності прокуратури або резонансні події в мережі Інтернет функціонує сайт за адресою http://brovaru-prokuratura.org.ua/.

 

Таким чином, незважаючи на наявність проблемних питань в діяльності прокуратури, спрямування зусиль на розв’язання першочергових завдань в цілому сприяло забезпеченню законності на території Чорнобильської зони відчуження та належної практичної реалізації правоохоронними органами положень Кримінального процесуального кодексу України.

З метою підвищення ефективності прокурорської діяльності  у наступному році зусилля прокуратури, з урахуванням пріоритетних напрямків у здійсненні прокурорського нагляду, визначених Генеральною прокуратурою України та прокуратурою Київської області на перше півріччя  2017 року, а також з урахуванням специфіки території зони відчуження  будуть спрямовані на забезпечення практичної реалізації повноважень прокурорів у кримінальному провадженні відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу та захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, у тому числі при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, захисті інтересів держави у сфері екологічної безпеки.

Добавить комментарий