БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

ІНФОРМАЦІЯ про роботу Броварської місцевої прокуратури за 11 місяців 2016 року на території Іванківського та Поліського районів Київської області

Одним із визначальних принципів організації та діяльності органів прокуратури України, спрямованим на зміцнення законності, запобігання злочинності, підвищення рівня правосвідомості населення та формування у суспільстві об’єктивної думки щодо виконання прокуратурою визначених законом завдань і функцій, є принцип гласності.

З метою реалізації вказаного принципу, керуючись Законом України «Про прокуратуру», наказом Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 року «Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури», надаємо інформацію про роботу, проведену Броварською місцевою прокуратурою на території Іванківського і Поліського району Київської області за 11 місяців 2016 року в розрізі функцій прокуратури.

 

Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та  досудове розслідування, підтримання державного обвинувачення в суді

 

За 11 місяців 2016 року процесуальними керівниками Іванківського відділу Броварської місцевої прокуратури направлено до суду 110 обвинувальних актів, з них 2 з угодами про примирення, 1 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, 1 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру.

Крім того, здійснюючи повноваження прокурора у провадженні передбачені КПК України, працівниками Іванківського відділу Броварської місцевої прокуратури за 11 місяців 2016 року внесено 9 апеляційних скарг на незаконні вироки суду.

Нажаль, економічна ситуація, яка наразі існує в країні відіграла свою роль щодо характеру вчинених кримінальних правопорушень (злочинів) за вказаний період. Так, обвинувальні акти, направлені Броварською місцевою прокуратурою до суду, стосувались здебільшого злочинів проти власності, а саме: крадіжка, грабіж (ст. 185, 186 Кримінального кодексу України); злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, зокрема порушення правил дорожнього руху (ст. 286 Кримінального кодексу України), а також злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів (ст. 309 Кримінального кодексу України).

Варто зазначити, що на території обслуговування Броварської місцевої прокуратури почастішали випадки злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян, зокрема підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів (ст. 358 Кримінального кодексу України).

Однак, крім вказаних категорій злочинів, вчиняються також і злочини корупційного характеру, на які Броварською місцевою прокуратурою звертається особлива увага.

Так, для прикладу, 23 вересня 2016 року Броварською місцевою прокуратурою до суду спрямовано обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 2 ст. 366 КК України, щодо начальника Управління Деркомзему в Іванківському районі, який внаслідок зловживання службовим становищем, спричинив тяжкі наслідки у вигляді заподіяння матеріальної шкоди охоронюваним законом інтересам держав, шляхом незаконного вибуття з державної власності земельних ділянок, в тому числі водного та лісового фонду, загальною площею 67,7843 га, за межами населених пунктів на території Шпилівської сільської ради Іванківського району Київської області, загальною вартістю 4 256 230 грн., що в 250 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян. На даний час вказане кримінальне провадження розглядається Іванківським районним судом по суті.

Крім того, забезпечуючи належний нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та  досудове розслідування процесуальними керівниками протягом вказаного періоду надано 207 письмових вказівок у кримінальних провадженнях, скасовано 32 постанови про закриття кримінальних проваджень, розпочато 10 кримінальних проваджень раніше не облікованих у ЄРДР.

Також, до суду направлено 29  клопотань про обрання запобіжних заходів ( з них 3 щодо неповнолітніх  підозрюваних): 21 – про тримання під вартою, 5 – домашній арешт, 3 – особисте зобов»язання.

Крім того, за результатами вивчення стану додержання СВ Іванківського ВП ВВП ГУ НП в Київській області  вимог КПК України направлено до ГУ НП в Київській області 7 листів про проведення перевірок з метою усунення порушень вимог кримінального процесуального законодавства при проведенні досудового розслідування. Притягнуто до дисциплінарної відповідальності 7 посадових осіб.

 

Представництво інтересів громадян та держави в судах

 

За 11 місяців 2016 року Броварської місцевої прокуратури вжито ряд заходів представницького характеру:

предявлено 25  позовів на захист інтересів держави на загальну суму 15 млн. 57 тис.грн.,з яких 3 – в сфері земельних відносин на суму 15 млн. грн., з яких один перебуває в провадженні суду, по другому судом відмовлено в задоволенні позову та апаратом готується апеляційна скарга; 19 – в порядку кримінального (17) та цивільного (2) судочинства на суму 61 тис.грн. про відшкодування витрат на стадцлікування потерпілого від злочину та 3 — в інтересах держави про визнання недійними рішень Київської ОДА та договорів про умови ведення мисливського господарства до мисливських господарств: ТОВ «Ю-2», ТОВ «МРК «Дружба» та ПП «Соколине Полісся».

Площа земельних ділянок, які підлягають поверненню, становить 1620.7 га. Позов по ТОВ «МРК «Дружба» судом задоволено, по ТОВ «Ю-2» та ПП «Соколине Полісся», по яких судом відмолено в задоволенні позовів, слухаються в апеляційних інстанціях за апеляціями прокурора.

Також внесено 2 апеляційні скарги на ухвали Іванківського районного суду, які апеляційним судом розглянуті та задоволені.

Як приклад, 12 вересня 2016 року  пред’явлено позовну заяву в інтересах держави до ГУ Держгеокадастру у Київській області та громадянки України, про визнання недійсними наказів вказаного управління та 47 договорів оренди землі, укладених в жовтні 2014 року управлінням Держгеокадастру в Іванківському районі з орендарем, в межах Горностайпільської, Розважівської, Дитятківської, Тетерівської, Обуховицької, Макарівської, Оливської сільських та Іванківської селищної рад Іванківського району Київської області, площа спірних земельних ділянок державної власності становить 1544, 9553 га. На даний час вказаний позов розглядається судом.

Крім того, велику увагу Броварська місцева прокуратура приділяє захисту інтересів держави в частині незаконної передачі земельних ділянок лісогосподарського, сільськогосподарського призначення та земель водного фонду.

На разі готуються позови в частині повернення громаді та державі земель лісогосподарського призначення, які перебувають у користуванні Оранського лісництва ДП «Іванківський лісгосп», Опачинського лісництва ДСКП «Чорнобильська Пуща», що передані громадянам для ведення особистого селянського господарства загальною площею майже 70 га.

 

Діяльність Броварської місцевої прокуратури у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадженняна т

 

Незважаючи на внесені зміни до законодавства України та початку функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції Броварською місцевою прокуратурою приділялася та продовжує приділятися  особлива увага організації роботи з протидії корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням поза межами кримінального провадження.

Так, за поточний період 2016 року складено п’ять протоколів про адміністративне корупційне правопорушення, з яких чотири  за ч. 1 ст. 172-4 КУпАП щодо посадових осіб ДП «Іванківське лісове господарство», та один протокол за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП щодо голови Поліської районної ради, які судом розглянуті та задоволені.

За результатами розгляду судом вказаних протоколів винесено п’ять постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу.

Суми штрафів правопорушниками сплачено добровільно та відшкодовано спричинені державі збитки після розгляду вказаних протоколів судами.

03.03.2016 до ДП «Іванківське лісове господарство» направлено подання в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», яке розглянуто та задоволено. За результатами його розгляду 16.03.16 чотирьох  посадових осіб вказаного підприємства притягнуто до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.

До Поліської районної ради внесено аналогічне подання, яке розглянуто та незадоволено.

17.06.16 вносилося подання до Термахівської сільської ради про усунення порушень вимог ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» та ст. 172-7 КУпАП, яке розглянуто та задоволено.

Також внесено шість подань у порядку ч. 3 ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції» та ч. 2 ст. 59-1 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» до селищних та сільських рад Іванківського та Поліського районів, які розглянуті та задоволені.

 

Нагляд за додержанням прав та свобод дітей

 

На території Іванківського та Поліського районів розташовано 37 навчальних закладів, з них І-ІІІ ступенів — 18 ( у т.ч. ліцей) , І-ІІ ступенів — 16, ДНЗ – 3.  Навчальні заклади відвідують 3514 школярів та 884 дитини дошкільного віку.

На території Поліського району діє дитячий будинок для дітей позбавлених батьківської опіки та дітей – сиріт, який розташований  в  с. Вовчків, Поліського району, Київської області, де на даний час виховується 5 дітей. На території Іванківського району діє 2 дитячі будинки сімейного типу, в яких на даний час виховується 16 дітей.

В Іванківському районі працює Центр дитячої та юнацької творчості, в якому у гуртках та групах займаються  1782  дитини.

На обліку в службі у справах дітей та сім’ї Іванківської РДА перебуває 19 неповнолітніх, які опинились у складних життєвих обставинах, 90 дітей на первинному обліку.

На обліку в службі у справах дітей та сім’ї Поліської РДА перебуває 7 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 45 дітей на первинному обліку.

У 2016 році спостерігається незначний спад злочинності серед неповнолітніх в Іванківському та Поліському районах, так, за 11 місяців 2015 року неповнолітніми було скоєно 31 кримінальне правопорушення, за аналогічний період 2016 року неповнолітніми скоєно 26 кримінальних правопорушень

Протягом 11 місяців 2016 року Іванківським відділом Броварської місцевої прокуратури підготовлено два позови в сфері охорони дитинства:

-                     в інтересах неповнолітньої Лєбедєвої С.А. про накладення заборони на відчуження майна.

-                     в інтересах держави в особі Іванківської районної ради до відділу освіти Іванківської РДА та ПП «Автошкола «Драйвінг плюс» про визнання недійсним договору оренди та зобов»язання повернути приміщення. 14.06.2016 в задоволенні позову відмовлено. Прокуратурою Київської області внесено апеляційну скаргу на вказане рішення.

Крім того, за вказаний період до суду направлено з обвинувальними актами 10 кримінальних проваджень щодо 15 неповнолітніх, одне кримінальне провадження  відносно двох неповнолітніх направлене до суду  з клопотанням про застосування примусових заходів виховного характеру, два кримінальних провадження щодо неповнолітніх закрито.

Протягом одинадцяти місяців 2016 року Іванківським районним судом розглянуто 8 кримінальних проваджень, про злочини вчинені неповнолітніми, в яких постановлено обвинувальні вироки, 7 з яких на даний час набрали законної сили.

29.01.2016  Броварською місцевою прокуратурою проведено спільну нараду за участю представників правоохоронних органів, освіти та служб у справах дітей та сім’ї на якій обговорено стан профілактики та боротьби зі злочинністю серед неповнолітніх на території Іванківського та Поліського районів.

 

Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосування інших заходів примусового характеру, пов`язаної з обмеженням особистої свободи громадян

 

За вказаним напрямом, протягом 11 місяців 2016 року на обліку в Іванківському РВ КВІ поставлено 500 осіб до покарання не пов’язаних з позбавленням волі, а саме: виправні роботи — 1 особа; звільнені від покарання покарання з випробуванням та іспитовим строком — 82 особи, з них — 16 неповнолітніх; громадські роботи — 24 осіб; заборона займати посади або займатися певною діяльністю — 3 особи; адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт — 390 осіб; обмеження волі — 1 особа.

Станом на 01 грудня 2016 року на обліку в Іванківському РВ КВІ  перебуває 207 осіб до покарання не пов’язаних з позбавленням волі, а саме: виправні роботи 1 особа; звільнені від покарання покарання з випробуванням та іспитовим строком 123 особи, з них 13 неповнолітніх; громадські роботи 4 осіб; заборона займати посади або займатися певною діяльністю 5 особи; Адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт 74 осіб; обмеження волі не перебуває жодної особи.

Трьом особам за порушення умов відбування іспитового строку іспитовий строк було скасовано, одній особі за порушення умов відбування покарання у вигляді громадських робіт було порушено кримінальне провадження на підстава ст. 389 ч.2 КК України.

За результатами здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосування інших заходів примусового характеру, пов`язаної з обмеженням особистої свободи громадян протягом 11 мвсяців 2016 року Броварською місцевою прокуратурою внесено 2 вказівки про усунення порушень вимог законів про адміністративні правопорушення при адміністративному затриманні громадян.

Також, при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням законів органами Державної виконавчої служби при виконанні кримінального покарання у виді конфіскації майна, працівниками Іванківського відділу Броварської місцевої прокуратури проведено перевірку за результатом якої внесено 1 вказівку про усунення порушень законодавства державним виконавцем, зокрема на бездіяльність державного виконавця внесено скаргу.

Крім того, Броварською місцевою прокуратурою відредаговано на порушення вимог законодавства при здійсненні контролю за поставленням на облік осіб, яким обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, за результатом якої внесено лист зауваження.

Іванківським відділом здійснюється регулярні перевірки додержання вимог законодавства при здійсненні контролю за поведінкою осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, а також здійснення індивідуально профілактичної роботи із засудженими вказаної категорії.

Так, за результатом вказаних перевірок внесено 5 вказівок до територіального підрозділу кримінально-виконавчої інспекції.

 

Розгляд звернень громадян

 

Протягом 11 місяців 2016 року Іванківським відділом Броварської місцевої прокуратури розглянуто 160 звернень, з яких 25 направлено за належністю до інших відомств, 6 прийнято рішення про відхилення в задоволенні, 1 задоволенні, 38 приєднано до матеріалів кримінального провадження, 83 надано роз`яснення, 6 виключено з обліку з зв`язку з внесенням відомостей до ЄРДР.

Крім того, 23.03.2016 в Броварській місцевій прокуратурі проведено оперативну нараду, на якій обговорено вжиття додаткових заходів з питань розгляду звернень та особистого прийому.

Протягом вказаного періоду запити на інформацію в порядку ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до Іванківського відділу не надходили.

В приміщенні Іванківського відділу Броварської місцевої прокуратури визначено спеціальне місце для роботи з документами чи їх копіями, надання можливості запитувачам робити виписки з документів, фотографування, копіювання, сканування, запис на будь які носії інформації з метою належного забезпечення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», кабінет обладнано комп`ютером, принтером та телефоном.

В холі відділу розміщено стенд, на якому зазначена інформація про відповідальну за цей напрямок роботи особу, розміщено форми інформаційних запитів та графік прийому громадян, номер телефону, факс, поштова адреса та адреса електронної пошти.

Крім того, в Іванківському відділі Броварської місцевої прокуратури функціонує телефон «гарячої лінії» з метою звернення та надання пропозицій і повідомлень з питань запобігання та протидії проявам корупції та інших питань.

Іванківським відділом Броварської місцевої прокуратури вжиті всі організаційні заходи для належного виконання вимог ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та ЗУ «Про звернення громадян».

 

Реалізація принципу гласності в діяльності

Броварської місцевої прокуратури

 

Протягом 11 місяців 2016 року Броварською місцевою прокуратурою опубліковано 12 статтей в друкованих засобах масової інформації (Поліській районній газеті «Новини Полісся») щодо забезпечення діяльності на території Іванківського та Поліського районів Київської області.

Направлено 7 інформацій до органів влади (Іванківської РДА та районної ради, Поліської РДА та районної ради) про стан злочинності та правопорядку. Броварською місцевою прокуратурою направлено 3 статті для розміщення на сайті прокуратури Київської області.

Також, з метою інформування населення про актуальні питання організації діяльності прокуратури або резонансні події в мережі Інтернет функціонує сайт за адресою http://brovaru-prokuratura.org.ua/.

 

Таким чином, незважаючи на наявність проблемних питань в діяльності прокуратури, спрямування зусиль на розв’язання першочергових завдань в цілому сприяло забезпеченню законності на території районів та належної практичної реалізації правоохоронними органами положень Кримінального процесуального кодексу України.

З метою підвищення ефективності прокурорської діяльності  у наступному році зусилля прокуратури, з урахуванням пріоритетних напрямків у здійсненні прокурорського нагляду, визначених Генеральною прокуратурою України та прокуратурою Київської області на перше півріччя  2017 року, будуть спрямовані на забезпечення практичної реалізації повноважень прокурорів у кримінальному провадженні відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу та дотримання конституційних прав громадян; запобігання і протидію корупції; захист прав неповнолітніх, багатодітних сімей, реалізацію прав дітей на освіту, оздоровлення; за захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, у тому числі при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти; захист інтересів держави та громадян у сфері використання земельних ресурсів, при вилученні земель, наданні їх у власність і користування, продажу та зміні цільового використання (у тому числі земель оборони і транспорту).

Добавить комментарий