БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

ІНФОРМАЦІЯ про роботу Броварської місцевої прокуратури за 11 місяців 2016 року на території м. Славутич

Одним із визначальних принципів організації та діяльності органів прокуратури України, спрямованим на зміцнення законності, запобігання злочинності, підвищення рівня правосвідомості населення та формування у суспільстві об’єктивної думки щодо виконання прокуратурою визначених законом завдань і функцій, є принцип гласності.

З метою реалізації вказаного принципу, керуючись Законом України «Про прокуратуру», наказом Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 року «Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури», надаємо інформацію про роботу, проведену Броварською місцевою прокуратурою Київської області за 11 місяців 2016 року на території м. Славутич в розрізі функцій прокуратури.

 

Підтримання державного обвинувачення в суді

 

За 11 місяців 2016 року процесуальними керівниками Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури направлено до суду 29 обвинувальних актів відносно 32 осіб, 8 клопотань про звільнення осіб від кримінальної відповідальності та 2 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру за результатами розгляду яких, судами прийнято законні рішення.

Обвинувальні акти, направлені процесуальними керівниками Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури до суду, стосувалися здебільшого злочинів проти власності, а саме: крадіжка, та шахрайство (ст. 185, ст. 190 Кримінального кодексу України), а також злочинів проти життя та здоров’я особи (ст. 125 Кримінального кодексу України).

Крім того, у поточному році до Славутицького міського суду Броварською місцевою прокуратурою скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні з ознаками корупції, а саме за фактом вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 1 ст. 358 КК України.

Упродовж звітного періоду прокурорами було прийнято участь у розгляді судом 28 клопотань, пов’язаних з виконанням вироків, зокрема при розгляді судом клопотань органу виконання покарань про звільнення засуджених від призначеного покарання у зв’язку із закінченням іспитового строку, а також клопотання про перегляд терміну відбування покарання у зв’язку з набуттям чинності змінами до ч. 5 ст. 72 КК України, згідно якої строк попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого кримінального провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, провадиться з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Крім того, Броварською місцевою прокуратурою, як спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції вживаються заходи з метою запобігання вчиненню корупційних правопорушень та реалізації принципу невідворотності відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Так, як приклад, 28 листопада 2016 року Броварською місцевою  прокуратурою до Славутицького міського суду Київської області скеровано кримінальне провадження з ознаками корупції, а саме за обвинуваченням колишнього директора одного із  комунальних підприємств м. Славутич у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, та фізичної особи-підприємця у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 358 КК України.

Відповідно до пред’явленого обвинувачення, 29.07.2015 між колишнім директором комунального підприємства та фізичною особою-підприємцем було укладено договір підряду щодо проведення ремонтних робіт покрівлі фізкультурно-оздоровчого комплексу «Чемпіон» у м. Славутичі Київської області.

В ході виконання вказаного договору, зловживаючи своїм службовим становищем, колишній директор одного із комунальних підприємств міста, шляхом підроблення офіційних документів, здійснив розтрату бюджетних коштів на суму 263 574 грн.

Разом з обвинувальним актом до суду направлено позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних злочином, в сумі 263 574 грн.

 

Представництво інтересів громадян та держави в суді

 

Упродовж 11 місяців 2016 року Броварською місцевою прокуратурою пред’явлено 5 позовів на захист інтересів держави на суму понад 85 тис. грн., які судами задоволено.

Всього у поточному році реально виконано судових рішень на суму понад 216 тис. грн (у тому числі судових рішень минулих років).

Аналізуючи структуру представницької діяльності слід зазначити, що позовною роботою охоплено відносини у сфері оренди державної та комунальної власності, захисту інтересів неповнолітніх (в частині заборони використання об’єктів сфери освіти для цілей, не пов’язаних з навчально-виховним процесом), відшкодування коштів, витрачених на стаціонарне лікування  потерпілих від кримінальних правопорушень.

Крім того, на виконання положень Наказу Генерального прокурора України №16 від 06.12.2014 року «Про організацію діяльності органів прокуратури України щодо захисту прав і свобод дітей» ювенальним прокурором було прийнято участь у розгляді судом 7 справ, пов’язаних із вирішенням питань, пов’язаних з захистом прав дітей, серед них щодо усиновлення, позбавлення батьківських прав, повернення дитини тощо.

Слід зазначити, що 30.09.2016 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», яким внесено зміни до Основного Закону, зокрема, в частині функцій прокуратури.

Відтепер прокуратура здійснює лише представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом, тобто не має повноважень щодо звернення до суду з позовами в інтересах громадян.

 

Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове розслідування

 

Повноваження прокурора під час реалізації вказаної функції регламентується у першу чергу Законом України «Про прокуратуру», Кримінальним процесуальним кодексом України, Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Так, за звітний період, у порядку передбаченому ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України, з метою активізації та ефективного здійснення досудового розслідування процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях слідчим надано 92 письмових вказівки.

З метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на них процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам вчинити інші кримінальні правопорушення, упродовж 11 місяців 2016 року до Славутицького міського суду подано 14 клопотань про застосування запобіжних заходів, з яких 1 – особисте зобов’язання, 4 – домашній арешт, 9 – тримання під вартою.

Випадків порушення конституційних прав громадян при провадженні досудового розслідування не допущено.

За результатами перевірки дотримання кримінального процесуального законодавства службовими особами Славутицького ВП Броварського ВП ГУ НП в Київській області прокуратурою направлено 5 листів про усунення виявлених у ході перевірок порушень вимог чинного законодавства, з них 2 щодо необхідності належного та якісного виконання вимог Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини, та 3 листи щодо усунення порушень закону при розслідуванні кримінальних правопорушень.

 

Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуваннііншихзаходівпримусовогохарактеру, повязанихзобмеженнямособистоїсвободигромадян

 

Упродовж 11 місяців 2016 року в ході реалізації зазначеної функції Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури Київської області відповідно до ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» проведено ряд перевірок, за результатом яких внесено 8 вказівок про усунення порушень законодавства. Зокрема, 3 вказівки направлено до Славутицького міського відділу ДВС про усунення порушень кримінально-виконавчого законодавства та Закону України «Про виконавче провадження» при виконанні покарання у виді конфіскації майна. До ЄРДР внесено відомості за фактом умисного невиконання службовою особою органу ДВС вироків суду в частині конфіскації майна засуджених, тобто за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 382 КК України.

Начальнику Славутицького ВП ГУ НП в Київській області внесено 2 вказівки про усунення порушень вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, «Про Національну поліцію» при виконанні постанов суду про накладення адміністративного стягнення у виді адміністративного арешту та 1 вказівку про усунення порушень вимог Законів України «Про попереднє ув’язнення» та інших нормативно-правових актів в діяльності ІТТ.

За результатами перевірок територіального підрозділу Державної міграційної служби України внесено 2 вказівки про усунення виявлених порушень вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в частині прийняття та контролю за виконанням рішень про примусове видворення іноземців.

З урахуванням змін до Конституції України, про які мова йшла раніше,   функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, прокуратура продовжує виконувати до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

 

Розгляд звернень громадян та реалізація принципу гласності в діяльності Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури

 

Протягом звітного періоду Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури вирішено 55 звернень, 19 з яких направлені в інші відомства в порядку ст. 7 Закону України «Про звернення громадян».

Протягом вказаного періоду запити на інформацію в порядку ЗУ «Про доступ до публічної інформації» до  відділу не надходили.

В Славутицькому відділі Броварської місцевої прокуратури визначено спеціальне місце для роботи з документами чи їх копіями, надання можливості запитувачам робити виписки з документів, фотографування, копіювання, сканування, запис на будь які носії інформації з метою належного забезпечення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», кабінет обладнано комп`ютером, принтером та телефоном.

У відділі розміщено стенд, на якому зазначена інформація про відповідальну за цей напрямок роботи особу, розміщено форми інформаційних запитів та графік прийому громадян, номер телефону, факс, поштова адреса та адреса електронної пошти.

Крім того, в Славутицькому відділі Броварської місцевої прокуратури функціонує телефон «гарячої лінії» з метою звернення та надання пропозицій і повідомлень з питань запобігання та протидії проявам корупції та інших питань.

         Виступи у ЗМІ

З метою інформування населення про актуальні питання діяльності прокуратури систематично здійснюється висвітлення питань з основних напрямків роботи відділу у засобах масової інформації. Упродовж 11 місяців 2016 року Броварською місцевою прокуратурою здійснено 61 виступ в засобах масової інформації, щодо забезпечення виконання функцій на території м. Славутич.

Також, з метою інформування населення про актуальні питання організації діяльності прокуратури або резонансні події в мережі Інтернет функціонує сайт за адресою http://brovaru-prokuratura.org.ua/.

 

Таким чином, незважаючи на наявність проблемних питань в діяльності прокуратури, спрямування зусиль на розв’язання першочергових завдань в цілому сприяло забезпеченню законності на території району та належної практичної реалізації правоохоронними органами положень Кримінального процесуального кодексу України.

З метою підвищення ефективності прокурорської діяльності  у наступному році зусилля прокуратури, з урахуванням пріоритетних напрямків у здійсненні прокурорського нагляду, визначених Генеральною прокуратурою України та прокуратурою Київської області на перше півріччя  2017 року, будуть спрямовані на забезпечення практичної реалізації повноважень прокурорів у кримінальному провадженні відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу та дотримання конституційних прав громадян; запобігання і протидію корупції; захист прав неповнолітніх, багатодітних сімей, реалізацію прав дітей на освіту, оздоровлення; за захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері, у тому числі при закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти; захист інтересів держави та громадян у сфері використання земельних ресурсів, при вилученні земель, наданні їх у власність і користування, продажу та зміні цільового використання (у тому числі земель оборони і транспорту).

Добавить комментарий