БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

ІНФОРМАЦІЯ про роботу Броварської місцевої прокуратури за 12 місяців 2017 року на території Зони відчуження ( Чорнобильський відділ)

Одним із визначальних принципів організації та діяльності органів прокуратури України, спрямованим на зміцнення законності, запобігання злочинності, підвищення рівня правосвідомості населення та формування у суспільстві об’єктивної думки щодо виконання прокуратурою визначених законом завдань і функцій, є принцип гласності.
З метою реалізації вказаного принципу, керуючись Законом України «Про прокуратуру», наказом Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 року «Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури», надаємо інформацію про роботу, проведену Броварською місцевою прокуратурою Київської області за 12 місяців 2017 році на території зони відчуження в розрізі функцій прокуратури.

Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове розслідування.
Броварською місцевою прокуратурою в межах повноважень, визначених Конституцією та Законом України «Про прокуратуру», упродовж 2017 року на території Чорнобильської зони відчуження вживалися організаційно-практичні заходи щодо забезпечення стану законності на підконтрольній території, усунення порушень законодавства, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави та відшкодування спричиненої шкоди.
Роботу прокуратури спрямовано на досягнення реальних результатів прокурорської діяльності, зміцнення законності та правопорядку.
Для підвищення ефективності роботи прокуратури використовувались можливості колегіального обговорення питань. Зокрема, з метою вирішення існуючих проблем керівником місцевої прокуратури проведено 4 оперативні наради керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності та корупції, у бюджетній сфері, з питань неухильного дотримання вимог кримінального процесуального законодавства та з інших питань.
Упродовж 12 місяців 2017 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань усього обліковано 76 кримінальних правопорушень досудове розслідування у яких велося СВ Відділу поліції зони ЧАЕС ГУ НП в Київській області, у 2016 – 90 кримінальних правопорушень що на 15,56% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Основну частину злочинів становлять злочини проти громадської безпеки – порушення правил радіаційної безпеки 31; злочини проти власності (крадіжки, шахрайство) яких за поточний період обліковано 6 (за аналогічний період минулого року 31); злочини проти життя та здоров’я 10 кримінальних правопорушень; у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів 9 та інші види злочинів.
Відмічається тенденція до зменшення росту особливо тяжких, тяжких та середньої тяжкості злочинів. У 31 кримінальному провадженні, що зареєстровані у звітному періоді, особам вручено повідомлення про підозру та за результатами досудового розслідування скеровано до суду з обвинувальним актом.
За період поточного року процесуальними керівниками при здійснені нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва виявлено та скасовано 5 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих СВ Відділу поліції зони ЧАЕС ГУ НП в Київській області про закриття кримінальних проваджень.
У 2017 році структурним підрозділом Броварської місцевої прокуратури активізовано роботу в сфері боротьби з корупційними проявами, розкраданням бюджетних коштів державними підприємствами на території зони відчуження та з порушеннями земельного законодавства.
Так, Броварською місцевою прокуратурою на території Чорнобильської зони відчуження виявлено факт розтрати чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні вчинений за змовою групою осіб про що внесено відомості до ЄРДР (ч. 3 ст. 190 КК України). Також виявлено факт кримінального правопорушення та внесено відомості до ЄРДР (ч. 1 ст. 197-1, ч.1 ст. 252 КК України), щодо самовільного зайняття земельної ділянки з метою вирощування сільськогосподарської продукції в межах території зони відчуження. Наразі у кримінальних провадженнях здійснюється досудове розслідування.
Також, за 2017 рік активізовано досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами зловживання службовими особами ДСП «Чорнобилська АЕС», які зловживали службовим становищем, використовуючи своє службове становище в супереч інтересам служби, прийняли ряд товарів неналежної якості, чим завдали істотної шкоди та спричинили тяжкі наслідки інтересам держави (на суму 1 590 тис грн, та 1 790 тис грн). Також активізовано досудове розслідування щодо зловживання своїм службовим становищем службовими особами ДСП «Чорнобильський спецкомбінат», щодо реалізації лісопродукції за заниженими цінами, що спричинило збитків за загальну суму 243 371, 71 грн..
Також активізовано досудове розслідування у кримінальних провадженнях досудове розслідування у яких ведеться за фактом безпідставного застосування службовими особами ДСКП «Чорнобильська Пуща»замість коефіцієнтів співвідношень мінімальних місячних посадових окладів визначених додатком 3 Галузевої угоди на 2009-2010 роки та коефіцієнтів співвідношень мінімальних місячних окладів для працівників зайнятих переробкою та захороненням ядерного палива і захоронення радіоактивних відходів передбачених додатком 5 Галузевої угоди на 2009-2010 роки чим спричинено збитки в розмыры 165 975 грн.
Крім того, працівниками Броварської місцевої прокуратури виявлено факт та розпочато досудове розслідування за фактом вирубки лісів, що відносяться до природно-заповідного фонду, без отримання відповідних дозволів, що вчинялося шляхом зловживання владою службовими особами ДСП «Північна Пуща», та спричинило тяжкі наслідки. У зв’язку з неефективною діяльністю щодо виявлення та розслідування вказаних фактів СВ Відділу поліції зони ЧАЕС ГУ НП в Київській області, забезпечення проведення досудового розслідування покладено на СВ Іванківського ВП Вишгородського ВП ГУ НП у Київській області.
За 12 місяців поточного року Броварською місцевою прокуратурою викрито та скеровано до суду з обвинувальними актами 4 кримінальних правопорушень пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовини, їх аналогів.
Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля прокуратури спрямовані на те, щоб результати судового розгляду сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави.
У той же час наявні і ряд недоліків, які існують в діяльності СВ Відділу поліції зони ЧАЕС ГУ НП в Київській області та потребують суттєвого покращення, одним із таких напрямів діяльності залишається стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях у сфері видобутку надр.
Чорнобильським відділом й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Підтримання публічного обвинувачення в суді.
За принциповою позицією прокурорів відділу Броварської місцевої прокуратури активізовано роботу органів досудового розслідування з розслідування та забезпечення направлення кримінальних проваджень до суду за фактом вчинення порушень радіаційної безпеки на піднаглядній території. Так, за 12 місяців 2017 року судами прийнято рішення у 28 кримінальних провадженнях вказаної категорії публічне обвинувачення у яких забезпечували працівники Броварської місцевої прокуратури. За результатами розгляду кримінальних проваджень судами винесено обвинувальні вироки стосовно 37 осіб.
Також, Броварською місцевою прокуратурою забезпечено належне підтримання публічного обвинувачення та засудження винних осіб у кримінальних провадженнях за злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, так за 12 місяців 2017 року судами прийнято рішення у 5 кримінальних провадженнях вказаної категорії.

Діяльність Броварської місцевої прокуратури у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження.
Броварською місцевою прокуратурою приділяється особлива увага організації роботи з протидії корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням поза межами кримінального провадження.
За період 12 місяців 2017 року Броварською місцевою прокуратурою проведено перевірки і на території Чорнобильської зони відчуження, щодо додержання антикорупційного законодавства в тому числі і з метою виявлення фактів умисного неподання електронних декларацій або подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації.
Як наслідок, у зв’язку з виявленням ряду порушень Броварською місцевою прокуратурою в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 4 подання до органів державної влади, суб’єктів господарювання, які підпадають під дію антикорупційного законодавства. Аналогічні подання в частині виявлених порушень спрямовані також до правоохоронних органів з метою виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних корупційних правопорушень.

Представництво інтересів держави в судах.
За 12 місяців 2017 року на території Чорнобильської зони відчуження Броварською місцевою прокуратурою вживалися ряд заходів представницького характеру, зокрема по відшкодуванню збитків заподіяних самовільним зайняттям земельної ділянки на території природно – заповідного фонду зони відчуження.
Так, за вказаний період 2017 року Броварською місцевою прокуратурою за результатами моніторингу системи «Прозоро» встановлено факти незаконного укладення договору на виконання робіт на суму 1 214 тис. грн. Наразі підготовлено позов про визнання договору та додаткової угоди недійсними.
Також, Чорнобильським відділом Броварської місцевої прокуратури застосовуються заходи представницького характеру про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями: до суду направлено 1 позов даної категорії.

Розгляд звернень громадян
Броварською місцевою прокуратурою Київської області проаналізовано стан розгляду звернень громадян і народних депутатів України та особистого прийому на території Чорнобильської зони відчуження за 12 місяців 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.
Відмічається, що упродовж 12 місяців 2017 року прокурорами Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури вирішено 17 звернень, в той час як за 2017 рік прокурорами відділу місцевої прокуратури вирішено всього 12 звернень.
Зменшення надходження звернень пов’язано зі зміною повноважень органів прокуратури, зміною структури органів прокуратури, а також, проведеною серед персоналу зони відчуження роз’яснювальної роботи.
Однак, не зважаючи на вжиті заходи, за вказаний період до Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури надходять звернення з питань, що не належать до їх компетенції, у зв’язку з чим за належністю до інших органів скеровано 5 звернень у 2016 році, у 2017 році – 3 звернення.
Більшість звернень стосувалась питань досудового розслідування – у 2016 році – 5 звернень, у 2017 році – 3 звернення.
За результатами розгляду звернень громадян прокурорами відділу надавалися роз`яснення та звернення громадян долучалися до матеріалів кримінальних проваджень.
На особистому прийомі у 2016 році прийнято 5 громадян, у 2017 році– 4 громадянина.
Броварською місцевою прокуратурою з метою дотримання вимог ст. 40 Конституції України, яка закріплює право на звернення, Закону України «Про звернення громадян», забезпечено здійснення безперешкодного та систематичного особистого прийому громадян керівництвом та прокурорами прокуратури.
Так, з метою дотримання конституційних прав громадян на звернення та систематичного прийому громадян, керівником місцевої прокуратури розроблено та затверджено графік здійснення щоденного прийому громадян оперативними працівниками Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури.
Крім того, з метою забезпечення виконання вимог ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» керівництвом місцевої прокуратури здійснювалися щомісячні виїзди на території Чорнобильської зони відчуження для проведення особистого прийому громадян за місцем їх проживання.
Так, згідно графіків виїздів керівництвом місцевої прокуратури за 12 місяців 2017 року здійснено 12 виїзних прийомів.

Добавить комментарий