БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

ІНФОРМАЦІЯ про роботу Броварської місцевої прокуратури за 6 місяців 2017 року на піднаглядній території

Одним із визначальних принципів організації та діяльності органів прокуратури України, спрямованим на зміцнення законності, запобігання злочинності, підвищення рівня правосвідомості населення та формування у суспільстві об’єктивної думки щодо виконання прокуратурою визначених законом завдань і функцій, є принцип гласності.

З метою реалізації вказаного принципу, керуючись Законом України «Про прокуратуру», наказом Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 року «Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури», надаємо інформацію про роботу, проведену Броварською місцевою прокуратурою Київської області за 6 місяців 2017 році на території м. Бровари в розрізі функцій прокуратури.

 

Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове розслідування.

 

Броварською місцевою прокуратурою в межах повноважень, визначенихКонституцією та Законом України «Про прокуратуру», упродовж поточного року вживалися організаційно-практичні заходи щодо забезпечення стану законності на підконтрольній території, усунення порушень законодавства, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави та відшкодування спричиненої шкоди.

Роботу прокуратури спрямовано на досягнення реальних результатів прокурорської діяльності, зміцнення законності та правопорядку.

Для підвищення ефективності роботи прокуратури використовувались можливості колегіального обговорення питань. Зокрема, з метою вирішення існуючих проблем керівником місцевої прокуратури проведено 8 спільних нарад керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності та корупції, у сфері оподаткування та бюджетній сфері, щодо стану профілактики та боротьби зі злочинністю серед неповнолітніх, з питань неухильного дотримання вимог кримінального процесуального законодавства та з інших питань.

Упродовж 6 місяців 2017 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань усього обліковано 1961 кримінальних правопорушень, що на 10 відсотків менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Основну частину злочинів становлять злочини проти власності (крадіжки, грабежі, розбої, шахрайство) яких за поточний період обліковано 1236 (за аналогічний період минулого року 1447); злочини проти життя та здоров’я 164 кримінальних правопорушень, злочини проти громадської безпеки становлять 33; у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів 121 та інші види злочинів.

Відмічається тенденція до зменшення росту особливо тяжких, тяжких та середньої тяжкості злочинів. У 651 кримінальному провадженню, що зареєстровані у звітному періоді, особам вручено повідомлення про підозру та за результатами досудового розслідування скеровано до суду з обвинувальним актом 346 кримінальних проваджень.

Прокурорами активно застосовується інститут укладення угод у кримінальному провадженні, де кожне третє скеровується до суду з угодою про визнання винуватості чи про примирення, що в свою чергу спрощує процедуру розгляду проваджень у суді, сприяє швидкому розгляду та забезпеченню економії бюджетних коштів.

За період поточного року процесуальними керівниками при здійснені нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва з метою забезпечення неупередженого та об’єктивного розслідування слідчим надано 237 письмових вказівок, а також скасовано 65 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень та доручено провести повне та об’єктивне розслідування.

Окрім цього, прокуратурою під час здійснення нагляду за додержанням законів при обліку та реєстрації злочинів працівниками поліції виявлено та внесено Єдиного реєстру досудових розслідувань 51 факт укриття кримінальних правопорушень, 2 уже скеровано з обвинувальним актом для розгляду до суду.

За принципової позиції процесуальних керівників та з метою забезпечення належного проведення досудового розслідування 73 підозрюваним обрано запобіжні заходи у кримінальних провадженнях, з яких 53 це тримання під вартою (арешт).

У поточному році Броварською місцевою прокуратурою суттєво активізовано роботу в сфері боротьби з корупційними проявами, розкраданням бюджетних коштів державними підприємствами на території обслуговування та з порушеннями земельного законодавства.

Так, Броварською місцевою прокуратурою до суду скеровано обвинувальні акти у 3 кримінальних провадженнях у бюджетній сфері, 2 кримінальні провадження у корупційній сфері та 1 кримінальне провадження у сфері земельних правовідносин.

Як приклад, у квітні поточного року скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно головного спеціаліста відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Бровари та Броварськогорайону Київської області, який  зловживаючи владою та своїм службовим становищем, яке виразилося у прийнятті документів від фізичних осіб, з метою подальшого обчисленняостаннім нарахування протиправно збільшеного розміру пенсії, а такожрозгляді поданих останніми документів, та подальшого формування пенсійних справ, вніс до офіційних документів, необхідних для нарахування пенсій, недостовірні даніщодосум заробітної плати, що призвело до переплат пенсій по 41 пенсійній справі на загальну суму 2 036 066,01 гривень.

На разі зазначене кримінальне провадження розглянуте судом, винну особу засуджено та винесено обвинувальний вирок.

Активно протидіє прокуратура фактам незаконної порубки лісу. У поточному році скеровано до суду кримінальне провадження відносно правопорушника, який у січні здійснив вибіркову незаконну вирубку дерев породи сосна звичайна, чим заподіяв навколишньому природному середовищу істотну шкоду та матеріальний збиток на загальну суму понад 104 тис. грн.

В той же час, прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем начальником Управління Держкомзему в Іванківському районі, щодо незаконного вибуття земельних ділянок лісового фонду, за межами населених пунктів на території Страхоліської сільської ради, загальною вартістю 4 207 380 грн. та службового підроблення документів.

У вказаному провадженні особі повідомлено про підозру у вчиненні інкримінованих злочинів, передбачених ч.2 ст.364 та ч.2 ст.366 КК України, досудове розслідування триває проводяться необхідні слідчі дії.

Окрім цього, значно активізованого розслідування кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів стосовно журналістів.

Так, у травні скеровано для розгляду до суду кримінальне провадження відносно депутата однієї із сільських рад Броварського району, за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів телеканалу «1+1» та відкритого заволодінням їх майном, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.171, ч.1 ст.186 КК України.

Також, завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно депутата сільської ради за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістам «Стоп Корупції», які виконували редакційне завдання та нанесенні побоїв. На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні знаходиться на стадії ознайомлення сторонами із зібраними матеріалами.

За перше півріччя поточного року Броварською місцевою прокуратурою викрито та скеровано до суду з обвинувальними актами 70 кримінальних правопорушень пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовини, їх аналогів.

Спільними зусиллями працівників поліції та прокуратури у поточному році встановлено 12 осіб, які незаконно заволодівали транспортними засобами громадян. Відносно вказаних осіб кримінальні провадження скеровані для розгляду до суду та уже винесено три обвинувальних вироку суду.

Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля прокуратури  спрямовані на те, щоб результати судового розгляду сприяли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави.

У той же час наявні і ряд недоліків, які існують в діяльності правоохоронних органів та потребують суттєвого покращення на всій піднаглядній території місцевої прокуратури. Зокрема, стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях в земельній сфері та сфері видобутку надр, а також досудового розслідування кримінальних проваджень щодо незаконного зайняття гральним бізнесом.

Місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Щодо стану прокурорського нагляду за додержанням законів слідчими підрозділами Державної фіскальної служби України, доречно відмітити, що за період 6 місяців 2017 року Броварською місцевою прокуратурою активізовано роботу у сфері запобіганню незаконному виготовленню, зберіганню та збуту підакцизних товарів.

Так, за вказаний період до суду спрямовано 2 кримінальних провадження за фактом незаконного зберігання з метою збуту підакцизних товарів.

Крім того, в рамках розслідування вказаної категорії кримінальних проваджень Броварською місцевою прокуратурою виявлено 2 цехи з масового виготовлення незаконної алкогольної продукції.

У результаті проведення обшуку у одному з місць виготовлення і зберігання фальсифікату було вилучено близько 15 000 літрів рідини з характерним запахом спирту  та фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів.

Також, відмітимо, що за результатом виявлення та проведення обшуків у місцях зберігання вказаної продукції, додатково вилучено більше 1200 літрів фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів з етикетками («Фінляндія», «Квінт», «Ельцин», «Аттікус», «Метакса», «Аrmagnac», «Jameson», «Jack Daniel’s»).

Активізовано роботу прокурорів у сфері забезпечення відшкодування шкоди до бюджету завданої ухиленням від сплати податків.

За звітний період відшкодовано до бюджету збитків у закінчених кримінальних провадженнях у розмірі 6 856 тис. грн (2016 — 1018 тис. грн.).

 

Підтримання публічного обвинувачення в суді.

 

Відповідно до положень кримінального процесуального кодексу 2012 року у кримінальному провадженні можуть бути укладені угоди про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим і про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим.

Так, з метою спрощення процедури розгляду кримінальних проваджень та тим самим зменшення завантаженості суддів і прокурорів при розгляді кримінальних проваджень направлених до суду Броварською місцевою прокуратурою активно застосовується право на укладання угод., у зв’язку з чим за 6 місяців 2017 року за участю працівників Броварської місцевої прокуратури у 104 кримінальних провадженнях ухваленно вироки на підставі угод, вказаний показник є одним із найбільших по державі.

За принциповою позицією прокурорів Броварської місцевої прокуратури активізовано роботу органів досудового розслідування з розслідування та забезпечення направлення кримінальних проваджень до суду за фактом вчинення розбійних нападів та грабежів на піднаглядній території. Так, за 6 місяців 2017 року судами прийнято рішення у 13 кримінальних провадженнях вказаної категорії публічне обвинувачення у яких забезпечували працівники Броварської місцевої прокуратури.

Так, для прикладу, 04 травня 2017 року Броварським міськрайонним судом винесено обвинувальний вирок щодо 2 громадян за фактом вчинення останніми  розбійного нападу за попередньою змовою групою осіб та з проникненням до житла, відповідно до якого одному з фігурантів обрано покарання у виді 7 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, а іншому 5 років також з конфіскацією майна.

Крім того, за принциповою позицією прокурів Броварської місцевої прокуратури, щодо злочинця який вчинив грабіж до особи похилого віку та заволодів  коштами останньої, Броварським міськрайонним судом обрано покарання у виді 5 рокі позбавлення волі.

Також, Броварською місцевою прокуратурою активізовано роботу зі злочинами у сфері обігу наркотичних засобі, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, так за участю прокурорів за 6 місяців 2017 року судами прийнято рішення у 14 кримінальних провадженнях вказаної категорії.

Крім того, за вказаний період підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо злочину передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, ч. 2 ст. 125 КК України за фактом умисного вбивства та нанесення непроникаючих колото-різаних поранень в області грудної клітини, які відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень. За принципової позиції прокурорів Броварської місцевої прокуратури громадянина визнано винними у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення та призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 10 років.

Також, для прикладу, прокурорами Броварської місцевої прокуратури прийнято участь у розгляді кримінального провадження за фактом закінченого замаху на вчинення вбивства двох і більше осіб 69 річним чоловіком, жителем Броварського району, який перебуваючи в будинку за місцем свого проживання, на грунті довго триваючих неприязних відносин, наніс численні тілесні ушкодження 43 річній невістці та 23 річному онуку. В  ході судового розгляду, пенсіонер своєї вини не визнав, проте його вина в інкримінованому кримінальному правопорушенні була повністю доведена , як результат особі призначено покарання у виді позбавлення волі строком 6 років та визнано судом обмежено осудним, який вчинив злочин у зв’язку із збігом тяжких сімейних обставин.

У рамках недопущення винесення незаконних рішень судами на піднаглядні території працівниками Броварської місцевої прокуратури оскаржено 27 незаконних рішень судів, більшість апеляційних скарг прокурорів підтримані та задоволені апеляційною інстанцією.

 

Діяльність Броварської місцевої прокуратури у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження.

 

Броварською місцевою прокуратурою приділяється особлива увага організації роботи з протидії корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням поза межами кримінального провадження.

За період 6 місяців 2017 року Броварською місцевою прокуратурою проведено перевірки додержання антикорупційного законодавства в тому числі і з метою виявлення фактів умисного неподання електронних декларацій або подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації.

Як наслідок, у зв’язку з виявленням ряду порушень Броварською місцевою прокуратурою в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 67 подань до органів державної влади та місцевого самоврядування, а саме до Броварської, Поліської та Іванківської державних адміністрацій, Броварської, Поліської та Іванківської районних рад, Славутицької та Броварської міських рад та всіх сільських та селищних рад Броварського, Іванківського та Поліського районів. Аналогічні подання в частині виявлених порушень спрямовані також до правоохоронних органів з метою виявлення причин та умов

За результатом розгляду вказаних подань до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 особи.

Крім того, за результатом 8 направлених у 2016 році позовів до суду: протягом 2017 року розглянуто та задоволено 5 позовних заяв, у зв’язку з чим 4 рішення органу місцевого самоврядування скасовано та тим самим, прокуратурою попереджено незаконне виділення депутатам 4 земельних ділянок.

Також, за принциповою позицією прокурорів у судах, Броварським міськрайонним судом та Апеляційним судом Київської області задоволено 1 з поданих позовів, як наслідок, до бюджету Калитянської об’єднаної громади повернуто кошти здобуті в результаті вчинення адміністративного корупційного  правопорушення.

За 8 фактами неподання електронних декларацій депутатами сільських рад, міської та районної ради, працівником правоохоронного органу Броварською місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України. На даний час досудове розслідування у вказаних кримінальних провадженнях триває.

 

Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян

 

Вжиття ряду заходів сприяло забезпеченню ефективного нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів і принциповому реагуванню на такі порушення. Протягом 6 місяців 2017 року апаратом Броварської місцевої прокуратури внесено 10 актів реагування.

За вказаний період розглянуто та задоволено 9 актів реагування Броварської місцевої прокуратури за результатом чого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 7 працівників Броварського ВП ГУ НП у Київській області, в тому числі одного з керівників відділу поліції звільнено з займаної посади.

Так, Броварською місцевою прокуратурою за результатами проведених перевірок виявлено порушення та внесено акти реагування до піднаглядних органів  пробації, органів державної виконавчої служби, органів державної міграційної служби.

Доречно відмітити, що у піднаглядних відділах з питань пробації станом на 01.07.2017 року на обліку перебувають 323 особи –  у  Броварському міськрайонному відділі з питань пробації, 179 – в Іванківському районному відділі з питань пробації та 31 в Славутицькому міському секторі з питань пробації.

Також, відмітимо, що Броварською місцевою прокуратурою забезпечується нагляд за належним функціонуванням та недопущенням порушення прав людини в Ізоляторі тимчасового тримання № 4 ГУ НП у Київській області. У вказаній установі за період 2017 року перебували 38 осіб.

Загалом, в частині здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні  заходів примусового характеру в діяльності Броварської місцевої прокуратури вбачається активізація роботи та суттєве збільшення результативності спрямування актів реагування на виявлені порушення, особливо в частині притягнення осіб до відповідальності за виявлені порушення та усунення виявлених недоліків.

 

Представництво інтересів держави в судах.

За 6 місяців 2017 року Броварською місцевою прокуратурою вжито ряд заходів представницького характеру

 

Заперше півріччя  2017 року Броварською місцевою прокуратурою  вжито ряд заходів представницького характеру, зокрема:

пред’явлено 37 позовів на захист інтересів держави на суму понад
18 млн. грн.

Броварська місцева прокуратура продовжує займати непохитну позицію щодо повернення у володіння держави незаконно вилучених земель лісового фонду.

Так, до суду скеровано 16 позовів в інтересах держави в особі Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, ДП «Іванківське лісове господарство» про повернення державі 61 га земель лісового фонду, вартістю 14 млн. гривень, які вибули з державної власності всупереч встановленому законом порядку.

Встановлено, що землі лісового фонду на території відповідних сільських рад Іванківського району були вилучені у приватну власність громадян без згоди постійного користувача ДП «Іванківське лісове господарство» та Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, при цьому була здійснена незаконна зміна цільового призначення землі із земель лісового фонду на землі сільськогосподарського призначення.

Крім того, за вказаний період 2017 року Броварською місцевою прокуратурою у бюджетній сфері проведено наступну роботу: направлено 3 позови на суму 4 251 тис. грн., які перебувають на розгляді в господарському суді Київської області.

Зокрема, одним із «болючих» питань для забудовників як основних учасників відносин у сфері будівництва є питання сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів.

Так, Броварською місцевою прокуратурою за результатами вивчення стану законності у сфері містобудівної та інвестиційної діяльності встановлено, що на виконання вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та п. 2.1 Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бровари, між Виконавчим комітетом Броварської міської ради та підприємством «Будкотракт» укладено договір про пайову участь (внесок) замовника будівництва у розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Бровари.

У порушення норм законодавства та положень договору про пайову участь (внесок) забудовника на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури м. Бровари, підприємство ввівши І чергу об’єкта будівництва в експлуатацію та отримавши декларацію про готовність об’єкта в ДАБІ у Київській області до цього часу не сплатило розмір пайової участі та не надало документів про його розрахунок, чим заподіяло збитки місцевому бюджету.

Внаслідок невиконання директором одного з підприємств м. Бровари Київської області, основна діяльність якого полягає в будівництві житлових і нежитлових будівель, вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та умов договору, збитки місцевого бюджету від несплати внесків пайової участі склали більше 4,2 млн. грн.

Прокурором Броварської місцевої прокуратури пред’явлено позов до господарського суду Київської області в інтересах держави в особі Броварської міської ради до ТОВ «Будконтракт» про стягнення заборгованості у розмірі 4,2 млн. грн.

Крім того, за поточний період 2017 рік Броварською місцевою прокуратурою з питань державної комунальної власності проведено наступну роботу: направлено до суду 7 позовів на суму 2 512 тис. грн.

Броварською місцевою прокуратурою застосовуються заходи представницького характеру про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями: до суду направлено 9 позовів на суму 616 тис. грн.,  з ознаками корупції – 1 позов на 136 тис. грн.

Слід зазначити, що Броварською місцевою прокуратурою скеровано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт відносно службової особи Броварської районної державної адміністрації та керівника одного з товариств, які сприяли розтраті бюджетних коштів у сумі понад 136 тисяч гривень.

Установлено, що всупереч своїм посадовим обов’язкам, без жодних документальних та правових підстав, службова особа одного з відділів райдержадміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем, власним підписом затвердила дефектний акт та інші офіційні документи для проведення ремонтних робіт у одній із комунальних установ Броварського району, тим самим створивши умови для розкрадання бюджетних коштів, надавши дефектному акту статусу офіційного документа.

У подальшому, керівник товариства, переслідуючи корисливий мотив, з метою заволодіння бюджетними грошовими коштами, користуючись незаконними діями начальника відділу, розробив документи щодо виконання своїх договірних зобов’язань, тобто вніс завідомо неправдиві відомості із завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів.

Згодом, на підставі погоджених дефектних документів була розроблена проектно-кошторисна документація на здійснення будівельних робіт, яка після проведення експертизи кошторисної частини проектної документації затверджена замовником будівництва.

Таким чином, зловмисники завдали майнової шкоди державі у розмірі понад 136 тисяч гривень.

Прокурором у вказаному кримінальному провадженні заявлено позов на 136 тис. грн., який на теперішній час перебуває на розгляді.

Вживаються заходи щодо застосування представницьких повноважень в частині невитребуваних земельних часток (паїв), які мають бути передані у власність відповідних територіальних громад.

Протягом поточного періоду 2017 року Броварською місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі територіальних громад сільських рад Іванківського та Поліського районів Київської області скеровано до Іванківського районного суду Київської області 14 позовів про визнання спадщини у вигляді права на земельну частку (пай) відумерлою, що залишалася після смерті громадян, які за життя отримали сертифікати після розпаювання земель колективних сільськогосподарських підприємств на території Броварського, Іванківського та Поліського районів.

Згідно з позовними вимогами прокурора, невитребувані земельні частки (паї) мають бути передані у власність відповідних територіальних громад, та відповідно, можуть в подальшому надаватися громадянам. Робота на вказаному напрямку продовжується.

Задоволено 25 позовів на суму 480 млн. грн. (9 позовів на суму 464 200 тис. грн. з питань земельних відносин).

Так, судом апеляційної інстанції задоволено позов керівника Броварської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Броварської міської ради до ГУ Держземагентства у Київській області про визнання недійсним наказів, визнання недійсними договорів іпотеки та витребування земельних ділянок.

Суд визнав беззаперечними докази надані прокуратурою, повернувши територіальній громаді м. Бровари вказані землі з незаконного володіння юридичних осіб, майже 95 га в межах м. Бровари.

Крім того, в березні 2017 задоволено позов керівника Броварської місцевої прокуратури інтересах держави в особі Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства, ДП «Вищедубечанське лісове господарство» про визнання недійсним рішення Рожнівської сільської ради, скасування рішення про реєстрацію прав та їх обтяжень.

Реально виконано рішень судів на суму 25 млн. грн., з них:

-         у бюджетній сфері – на суму 100 тис. грн.

-         з питань державної комунальної власності – на суму 13 тис. грн.

-         про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями – на суму 39 тис. грн.

-         з питань земельних відносин – на суму 25 млн. грн.

Нагадаємо, у 2013 році посадові особи Головного управління Держземагентства у Київській області, в порушення вимог Земельного кодексу України, перевищивши надані повноваження, припинили право користування землями комунальної власності площею майже 95 га в межах м. Бровари. Вказані землі перебували у користуванні ДП «Радіопередавальний центр». Згодом право власності на земельні ділянки незаконно переоформлено на підставних осіб для ведення особистого селянського господарства.

У подальшому, через низку цивільно-правових угод вказані землі опинилися у власності двох юридичних осіб, які змінили їх цільове призначення для використання в комерційних цілях.

Завдяки вжитим заходам місцевої прокуратури, суди визнали беззаперечними докази надані прокуратурою, повернувши територіальній громаді м. Бровари вказані землі з незаконного володіння юридичних осіб.

На даний час до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено запис про право власності за Броварською міською радою земельних ділянок площею майже 95 га, вартість яких становить 450 млн. грн., однак рішення суду апеляційної інстанції оскаржується в суді касаційної інстанції – Вищому господарському суді України, який постановить рішення щодо законності рішень попередніх інстанцій.

Прокурорами Броварської місцевої прокуратури широко застосовуються повноваження по оскарженню судових рішень за результатами моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень.

Так, Броварською місцевою прокуратурою виявлено судове рішення,  предметом спору якого є визнання права власності на нерухоме майно, на підставі чого у особи неправомірно виникло право власності на нерухоме майно та право користування земельною ділянкою комунальної власності, на якій воно розміщено.

При цьому, сільська рада як власник земельної ділянки, всупереч вимогам  ст. 33 ЦПК України, не була залучена до участі у справі в якості відповідача, або третьої особи, що позбавило її можливості своєчасно оскаржити рішення суду з метою захисту інтересів держави.

За принципової позиції Броварської місцевої прокуратури до комунальної власності повернуто земельну ділянку з об’єктом нерухомості площею 85,2 м2, що знаходиться на території Іванківського району Київської області.

 

За результатами здійснення функції представництва розпочато 4 кримінальних провадження на захист інтересів держави у сфері земельних відносин.

 

Діяльність щодо захисту прав дітей

 

Встановлено, що упродовж минулого року спостерігалась позитивна тенденція до зменшення кількості кримінальних правопорушень вчинених неповнолітніми.

Неповнолітніми у 2016 році скоєно 14 кримінальних правопорушень, що на 41 % менше, ніж за аналогічний період 2015 року (24 кримінальних ). З них: ст.125 КК України-1, ст.309 КК України-3, ст.185 КК України – 7, ст.152 КК України-1, ст.289 КК України-1, ст.345 КК України-1.

У минулому 2016 році кримінальні правопорушення вчинили 14 неповнолітніх, що на 27 % більше, ніж у 2015 році (11).

Станом на 01 липня 2017 рік неповнолітніми вчинено 9 кримінальних правопорушень, з яких 3 провадження з яких закрито (2 – ч.1 ст.309, ч.3 ст. 152), 1 зупинене (ч.3 ст.185), 1 до суду (ч.2 ст.185), 2 клопотання виховного характеру (ч.1 ст.185), 1 за підслідністю (ч.2 ст.115, п.2, ст.15 ч.2, ст.194), 1 в провадженні (ч. ст. 121).

Із загальної кількості кримінальних правопорушень у 2016 році більшість кримінальних правопорушень вчинених у 2016 році вчинено на території міста Бровари (район 7 кримінальних правопорушень). Аналогічна ситуація склалася і у 2017 році із 8 кримінальних правопорушень 6 із них вчиненні на території міста Бровари.

 

Розгляд звернень громадян

 

Броварською місцевою прокуратурою Київської області проаналізовано стан розгляду звернень громадян і народних депутатів України та особистого прийому за перше півріччя 2017 року у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Вивченням встановлено, що до відповідальності за порушення вимог Закону України «Про звернення громадян» не притягувались. Позови про визнання неправомірними дій працівників прокуратур районного рівня у зв’язку з неналежним розглядом і вирішенням звернень не розглядались.

Відмічається, що упродовж 6 місяців 2016 року працівниками БМП всього вирішено 431 звернення, так як станом на 01.07.2017 працівниками БМП всього вирішено 348 звернення.

Зменшення надходження звернень пов’язано із зміною повноважень органів прокуратури, зміною структури органів прокуратури, а також, проведеною серед населення роз’яснювальною роботою.

Однак, не зважаючи на вжиті заходи, за вказаний період до органів прокуратури надійшла третина звернень з питань, що не належать до їх компетенції, у зв’язку з чим за належністю до інших органів скеровано 171 звернень у 2016 році, у 2017 році – 174 звернення.

Більшість звернень стосувалась питань досудового розслідування – у 2016 році – 255 звернень, у 2017 році – 201 звернення.

Незначною була кількість звернень з питань представництва інтересів громадян та держави в суді у 2016 році – 17, у 2017 році– 4звернень.

Так, зменшилась кількість задоволених звернень – у 2016 році – 3, у 2017 році – 0 звернень.

Прийнято громадян на особистому прийомі у 2016 році – 201, керівником прокуратури 49, у 2017 році– 246звернень, керівником прокуратури 43.

Виключено з обліку звернень у 2016 році – 24, у 2017 році– 26 звернень.

 

Броварською місцевою прокуратурою з метою дотримання вимог ст. 40 Конституції України, яка закріплює право на звернення, Закону України «Про звернення громадян», забезпечено здійснення безперешкодного та систематичного особистого прийому громадян керівництвом та працівниками прокуратури.

Так, з метою дотримання конституційних прав громадян на звернення та систематичного прийому громадян, керівником місцевої прокуратури розроблено та затверджено графік здійснення щоденного прийому громадян як оперативними працівниками, так і керівництвом погодинно по три прокурори вдень.

Крім того, з метою забезпечення виконання вимог ст. 22 Закону України «Про звернення громадян» керівником місцевої прокуратури заплановано виїзди до підпорядкованих прокуратур для проведення особистого прийому громадян за місцем їх проживання.

Так, згідно графіків виїздів керівництвом місцевої прокуратури за 6 місяців 2017 року здійснено 17 виїзних прийомів.

Інформація з годинами, прізвищами оперативних працівників та номерами їх кабінетів опубліковано на офіційному веб-порталі прокуратури та розміщено на стендах у приміщенні Броварської місцевої прокуратури.

Крім того, на стендах міститься інформація про дні та години прийому керівництвом прокуратури Київської області та Генеральної прокуратури України.

Інформація про порядок звернення громадян та їх вирішення Броварською місцевою прокуратурою опублікована на офіційному веб-порталі прокуратури та стендах.

Переважна більшість звернень громадян, прийнятих особисто прокурором, стосується оскарження дій або бездіяльності посадових осіб слідчих органів внутрішніх справ, підприємств, установ та організацій з питань порушення конституційних прав громадян. У більшості випадків, прокурором надавались роз’яснення громадянам у ході особистого прийому.

У вказаний період до місцевої прокуратури звернення від Героїв України, Радянського Союзу, Соціалістичної праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни та неповнолітніх не надходили

 

Реалізація принципу гласності в діяльності Броварської місцевої прокуратури

 

З метою інформування населення про актуальні питання організації діяльності прокуратури або резонансні події в мережі Інтернет функціонує сайт за адресою http://brovaru-prokuratura.org.ua/, на якому за 6 місяців 2017 року опубліковано 166 публікації (114 – у 2016 році), які стосуються висвітлення діяльності Броварської місцевої прокуратури.

Крім того, місцевою прокуратурою налагоджена систематична співпрацює з місцевою газетою «Нове життя», «Новини Полісся», «Теледень Славутич» та Броварською редакцією міськрайонного «Радіомовлення».

Протягом першого півріччя 2017 року працівниками БМП висвітлено 166 виступів в ЗМІ:

інформація в органи влади 2

друковані 17

електронні 15

інтернет 134

Враховуючи те, що з 28.10.2015 набрали чинності  зміни  до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» щодо прийому електронних звернень громадян та звернень по «гарячій» лінії – місцевою прокуратурою забезпечено функціонування електронної пошти та телефонної лінії для їх прийому.

Електронна адреса для приймання електронних звернень:   brovary@kobl.gp.gov.ua

Номер телефону «гарячої  лінії» для приймання усних звернень:  513-22-83.

Форма електронного звернення зазначена на сайті Броварської місцевої прокуратури.

Добавить комментарий