БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Інформація про роботу Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури Київської області за 12 місяців 2017 року

Зі змісту ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» випливає обов’язок органів прокуратури щодо інформування суспільства про результати своєї діяльності.

За таких обставин, з метою реалізації вказаного обов’язку, керуючись Законом України «Про прокуратуру», наказом Генерального прокурора України № 218 від 18.09.2015 року «Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури», надаємо інформацію про роботу, проведену Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури Київської області упродовж 12 місяців 2017 року в розрізі функцій прокуратури.

 

1. Підтримання державного обвинувачення в суді.

 

Упродовж 12 місяців 2017 року процесуальними керівниками Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури направлено до суду 52 обвинувальних акти відносно 54 осіб, в тому числі 3 обвинувальних акти з угодою про визнання винуватості та 3 з угодою про примирення. Окрім того, одне клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та 3 клопотання про звільнення осіб від кримінальної відповідальності, за результатами розгляду яких, судами прийнято законні рішення.

Обвинувальні акти, направлені Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури до суду, стосувалися здебільшого злочинів проти власності, а саме: крадіжки, грабежі (ст. ст. 185, 186 Кримінального кодексу України), а також злочинів проти життя та здоров’я особи (ст.ст. 122, 125 Кримінального кодексу України).

Упродовж звітного періоду прокурорами було прийнято участь у розгляді судом 12 клопотань, пов’язаних з виконанням вироків, у тому числі при розгляді судом клопотань органу пробації про звільнення засуджених від призначеного покарання у зв’язку із закінченням іспитового строку.

 

2. Представництво інтересів держави в суді.

 

Упродовж 12 місяців 2017 року Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури пред’явлено 5 позовів на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства.

Всього у поточному році реально виконано судових рішень на суму понад 1 809 000 тис. грн. (у тому числі судових рішень минулих років).

Завдяки вжитим заходам Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури, упродовж 2017 року викрито факт підроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території міста Славутича у власність громадян, як наслідок за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження та на даний час вирішується питання щодо вжиття заходів представницького характеру у зв’язку з виявленими порушеннями.

 

3. Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове розслідування.

 

Повноваження прокурора під час реалізації вказаної функції регламентується у першу чергу Законом України «Про прокуратуру», Кримінальним процесуальним кодексом України, Законом України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Так, за звітний період, у порядку передбаченому ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України, з метою активізації та ефективного здійснення досудового розслідування процесуальними керівниками у кримінальних провадженнях слідчим надано 52 письмових вказівок.

Упродовж 2017 року Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури проведено 5 оперативних нарад за участю слідчих та процесуальних керівників щодо стану досудового розслідування у 12 кримінальних провадженнях різної категорії злочинів.

За результатами проведення оперативних нарад до СУ ГУ НП в Київській області направлено 3 листи  щодо порушень вимог кримінального процесуального законодавства України при проведенні досудового розслідування у кримінальних провадженнях, та 3 листи до Славутицького ВП Броварського ВП ГУ НП в Київській області з метою активізації досудового розслідування у кримінальних провадженнях визначеної категорії злочинів.

За 12 місяців 2017 року було розпочато 340 кримінальних проваджень, що на 25 менше за аналогічний період 2016 року. На даний час залишок становить 471.

Упродовж 12 місяців 2017 року завдяки вжитими процесуальними заходами Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури кількість закінчених кримінальних проваджень становить – 231.

У 175 кримінальних провадженнях прийнято рішення про їх закриття, та за підслідністю направлено 28 кримінальних проваджень.

Упродовж 2017 року у направлених до суду обвинувальних актів у кримінальних провадженнях було відшкодовано збитків на загальну суму — 220 тис. грн., при завдані збитків на суму 302 тис. грн.

Таким чином, на даний час намітилась позитивна тенденція, щодо кількості зареєстрованих злочинів

Станом на 31.12.2017 року відсоток розкриття кримінальних правопорушень становить 43,1 %.  За аналогічний період 2016 року відсоток розкриття становив 36%.

Уваги заслуховує те, що за процесуального керівництва Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури, проведено спецоперацію під час якої затримано подружжя, яке систематично здійснювало продаж особливо небезпечних наркотичних засобів -  опію ацительованого на території міста Славутича.

В ході проведення невідкладних слідчих дій наркотичну речовину вилучено в момент збуту та направлено на експертизу.

«Приватним підприємцям» повідомлено про підозру у вчинені злочину передбаченого ч. 2 ст. 307 (незаконне придбання, зберігання з метою збуту та збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчиненому за попередньою змовою групою осіб) КК України.

Рішенням суду до фігурантів вказаного злочину застосовано запобіжного заходу у вигляді тримання під варту.

Зухвалість та аморальність вчинення злочину полягає у тому, що збут наркотичних засобів та психотропних речовин наркозалежним особам,  відбувався за місцем проживання та під час перебування вдома малолітньої дитини.

За вчинення даного злочину законом передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Окрім того, завдяки вжитим заходам Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури вдалось зібрати достатню кількість доказів, в тому числі шляхом проведення ряду експертиз та розкрити ряд резонансних злочинів на території міста Славутич. Так, на даний час за завершальній стадії знаходяться кримінальні провадження за фактом подій грудня 2016 року, під час яких невідомою особою була спроба незаконного заволодіння транспортними засобами, що в подальшому переросло у посягання на життя працівників правоохоронних органів, які намагались затримати злочинця. На даний час вирішується питання щодо оголошення підозри особам, чиї дії стали наслідком вищевказаних злочинів.

Разом з тим, метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на них процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам вчинити інші кримінальні правопорушення, упродовж 12 місяців 2017 року до Славутицького міського суду подано 13 клопотань про застосування запобіжних заходів, з яких: 1 – домашній арешт, 12 – тримання під вартою.

За результатами перевірки дотримання кримінального процесуального законодавства службовими особами Славутицького ВП Броварського ВП ГУ НП в Київській області прокуратурою направлено 8 листів про усунення виявлених у ході перевірок порушень вимог чинного законодавства, з них 2 щодо необхідності належного та якісного виконання вимог Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини, та 6 листів щодо усунення порушень закону при розслідуванні кримінальних правопорушень.

Крім того, з урахуванням наданих ст. 36 КПК України повноважень, процесуальними прокурорами у кримінальних провадженнях особисто проводиться ряд необхідних слідчих (розшукових) дій, спрямованих на забезпечення швидкого та повного досудового розслідування у кримінальних провадженнях.

Під час нагляду за додержанням законів при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, з метою попередження та виявлення злочинів, про розшук осіб, які переховуються від органів досудового розслідування,
суду,  ухиляються  від  відбування кримінального покарання тощо перевірено 13 оперативно-розшукових справ, в яких надано 5 письмові вказівки відповідно до п. 4 ст. 14 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» щодо проведення оперативно-розшукових заходів.

 

4. Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуваннііншихзаходівпримусовогохарактеру, повязанихзобмеженнямособистоїсвободигромадян.

 

Упродовж 12 місяців 2017 року в ході реалізації зазначеної функції Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури Київської області відповідно до ст. 26 Закону України «Про прокуратуру» проведено ряд перевірок, за результатом яких внесено 3 вказівки про усунення порушень законодавства.

Зокрема, 1 вказівку направлено до Головного територіального управління юстиції про усунення порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства та Закону України «Про виконавче провадження» при виконанні покарання у виді конфіскації майна.

Начальнику ГУ НП в Київській області внесено 2 вказівки про усунення порушень вимог законодавства в діяльності ІТТ № 4 ГУНП в Київській області.

За результатами перевірок територіального підрозділу Державної міграційної служби України внесено 1 вказівку про усунення виявлених порушень вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» в частині прийняття та контролю за виконанням рішень про примусове видворення іноземців.

 

Розгляд звернень громадян та реалізація принципу гласності в діяльності Славутицького відділу Броварської місцевої прокуратури.

 

 

Протягом звітного періоду Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури вирішено 39 звернень громадян, у тому числі 7 звернень з питань досудового розслідування у кримінальних провадженнях.

З метою інформування населення про актуальні питання діяльності прокуратури  систематично здійснюється висвітлення питань з основних напрямків роботи відділу у засобах масової інформації. Упродовж  12 місяців 2017 року Славутицьким відділом Броварської місцевої прокуратури здійснено 44 виступи в засобах масової інформації.

Добавить комментарий