БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Невитребувані земельні частки (паї) мають бути передані у власність відповідних територіальних громад

Відповідно до п. 3 ст. 131-1 Конституції України прокуратура України здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно з ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади або місцевого самоврядування чи інший суб»єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Протягом поточного періоду 2017 року Броварською місцевою прокуратурою в інтересах держави в особі територіальних громад двох сільських рад Іванківського району Київської області скеровано до Іванківського районного суду Київської області позови про визнання спадщини у вигляді права на земельну частку (пай) відумерлою, що залишалася після смерті громадян, які за життя отримали сертифікати після розпаювання земель колективних сільськогосподарських підприємств (нагадаю, що розпаювання земель колективної власності в Україні проводилось на підставі Указу Президента України від 08.08.1995 року № 20/95 «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям»), однак у померлих не виявилося осіб, які б мали право на спадкування або не звернулися за оформленням спадщини.

Так, статтею 1277 ЦК України передбачено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Заява подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Оскільки вказаних вимог Закону не дотримано відповідними органами місцевого самоврядування, прокурор звертається до суду в інтересах територіальних громад, оскільки це завдає шкоди економічним інтересам відповідних територіальної громади, в результаті чого вони позбавлені права розпоряджатися чи користуватися майном, продавати на аукціонах таке майно та інше, що унеможливлює надходження грошових коштів до бюджету органу місцевого самоврядування, що і стало підставою для звернення керівника Броварської місцевої прокуратури до суду.

Згідно з позовними вимогами прокурора, невитребувані земельні частки (паї) мають бути передані у власність відповідних територіальних громад, та відповідно, можуть в подальшому надаватися громадянам.

Робота на вказаному напрямку продовжується

Добавить комментарий