БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Незаконно отриману земельну ділянку повернуто територіальній громаді Броварського району

Захист інтересів держави у сфері земельних відносин на сьогодні залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності прокуратури при реалізації функції представництва інтересів держави в суді.

17 березня 2016 року, на підставі ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», з метою захисту інтересів держави, усунення порушень земельного законодавства при виділенні земельних ділянок, керівником Броварської місцевої прокуратурою подано позов до Літківської сільської ради та Особи 1 про визнання протиправними та скасування рішення Літківської сільської ради та визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку.

Відповідно до ст. 121 ЗК України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара.

Тобто, право на отримання земельної ділянки у власність земельним законодавством встановлено лише один раз по кожному виду цільового використання.

Броварською місцевою прокуратурою встановлено, що рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області № 81 від 19.02.2002, Особі 1, за рахунок земель запасу, передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,10 га (рілля) для будівництва та обслуговування житлового будинку у м. Бровари, яку в подальшому було продано.

Таким чином, Особа 1 використала своє право безоплатної приватизації земельної ділянки, відповідно до вимог 121 Земельного кодексу України.

Однак, Рішенням Літківської сільської ради Броварського району Київської області № 622- 9 – VI від 21.07.2011 затверджено проект землеустрою та безоплатно передано у власність Особі 1 ще одну земельну ділянку загальною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в адміністративних межах Літківської сільської ради Броварського району Київської області.

Вищенаведені факти свідчать про очевидні порушення інтересів держави у сфері земельних відносин з боку Літківської сільської ради та Особа 1, оскільки, земельна ділянка площею 0,25 га, є другою земельною ділянкою для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яку безоплатно у власність отримала Особа 1, порушуючи вимоги ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України.

Так, рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області від 27.01.2017, позовні вимоги керівника Броварської місцевої прокуратури задоволено, рішення Літківської сільської ради №622-9- IV від 21.07.2011, скасовано, а земельну ділянку площею 0,25 га повернуто на користь територіальної громади села Літки Броварського району Київської області.

Добавить комментарий