БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Незнання Закону не звільняє від відповідальності

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» прокурор є спеціально уповноваженим суб’єктом у сфері запобігання корупції.

За результатом проведення перевірки дотримання Закону України «Про засади запобігання корупції», зокрема щодо вжиття заходів до врегулювання конфлікту інтересів органами місцевого самоврядування на території Броварського району Київської області Броварською місцевою прокуратурою виявлено ряд порушень.

Так, виявлено факти неповідомлення про реальний конфлікт інтересів та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів депутатами сільської ради Броварського району, у зв’язку з чим Броварською місцевою прокуратурою було складено 6 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП та направлено до Броварського міськрайонного суду Київської області.

Правопорушення проявилося у тому, що депутат сільської ради, який є суб’єктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, будучи зобов’язаним повідомити про реальний конфлікт відповідно до ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування» не тільки не повідомив про конфлікт інтересів під час засідання, а й проголосував за прийняття рішення, яке стосувалося особисто його.

Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області депутата сільської ради визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Не погоджуючись з рішенням суду, особою, що вчинила правопорушення було оскаржено постанову Броварського міськрайонного суду до Апеляційного суду Київської області.

У своїй  апеляційній скарзі, крім іншого апелянт посилався на те, що йому ніхто не роз’яснив чинне законодавство і він не знав, що необхідно повідомляти про реальний конфлікт інтересів під час прийняття рішень на свою користь.

За результатом розгляду апеляційної скарги рішенням Апеляційного суду Київської області апеляційну скаргу залишено без задоволення, а постанову Броварського міськрайонного суду про визнання винним у вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП – без змін.

На теперішній час перевірки дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» тривають.

Добавить комментарий