БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Обережно з вогнем

Останні роки весняні пожежі сухої трави значно почастішали та набули характеру загальнонаціонального лиха.

Горіння трав`яного настилу часто призводить до ушкодження різних господарських будівель і об`єктів – будинків, сараїв, ліній електропередач та інших.

Щорічно на території Поліського та Іванківського районів в результаті підпалів сухої трави згорають десятки будинків і дач.

При цьому нерідко паліями сухої трави є самі жителі цих сіл і селищ, або гості, що вибралися з міста, щоб порадіти весні, що настала.

Наголошую, що за самовільне спалювання трави Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штрафні санкції: від 170 до 340 грн  громадянам, від 850 до 1900 грн – посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків передбачена кримінальна відповідальність.

Окрім того, відповідно до статті 245 КК України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п`яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

У випадку, якщо внаслідок цього злочину загинули люди, або відбулася масова загибель тварин, або інші тяжкі наслідки, то за нього передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Практично єдиним ефективним способом боротьби з загоряннями трави є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, сільськогосподарських і лісогосподарських організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.

Шановні громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!

 

Добавить комментарий