БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Обшуки на Південно-Західній залізниці — виявлено факт привласнення державних коштів в особливо великих розмірах службовими особами регіональної філії ПАТ «Укрзалізниця»

За процесуального керівництва Броварської місцевої прокуратури Київської області здійнюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Установлено, що посадові особи регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах двох комерційних структур, організували приймання неякісних товарно-матеріальних цінностей, а саме чавунних гальмівних колодок, що не відповідають вимогам Технічних умов, внаслідок чого Південно-Західна залізниця безпідставно перерахувала на рахунки зазначених суб’єктів господарювання грошові кошти за продукцію, що не відповідає умовам договору та встановленим Технічними умовами нормативам.

З’ясовано, що в результаті використання вищевказаної продукції, що за своїм фізико-хімічним складом не відповідає вимогам заявлених Технічних умов, відбувається передчасний вихід з ладу гальмівної колодки, що призводить до збільшення витрат залізниці на придбання вказаної категорії товарно-матеріальних цінностей, а також створює передумови до виникнення надзвичайних подій на залізниці під час здійснення пасажирських та вантажних перевезень.

Так, в ході досудового розслідування зазначеного кримінального провадження Броварською місцевою прокуратурою отримано дозволи суду на проведення ряду тимчасових доступів до речей і документів, які знаходяться у володінні структурних підрозділів регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця», а також обшуків.

За результатами проведення зазначених слідчих дій співробітниками Броварського відділу поліції спільно з співробітниками ГУ СБУ у м. Києві та Київській області вилучено документацію, що підтверджує невідповідність зазначених товарно-матеріальних цінностей встановленим Технічними умовами нормативам та яка підтверджує здійснення незаконних операцій з метою привласнення державних коштів, а також вилучено колодки гальмівні чавунні, які спрямовані до експертної установи для проведення дослідження їх якості та реальної вартості.

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Добавить комментарий