БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Представництво інтересів держави у сфері земельних відносин

Захист інтересів держави у сфері земельних відносин на сьогодні залишається одним із найбільш пріоритетних напрямків діяльності прокуратури при реалізації функції представництва інтересів держави в суді.

17 березня 2016 року, на підставі ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», з метою захисту інтересів держави, усунення порушень земельного законодавства при виділенні земельних ділянок, керівником Броварської місцевої прокуратури подано позов до Літківської сільської ради та громадянки С. про визнання протиправними та скасування рішення Літківської сільської ради та визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку.

Відповідно до ст. 121 ЗК України, громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара.Тобто, право на отримання земельної ділянки у власність земельним законодавством встановлено лише один раз по кожному виду цільового використання.

Броварською місцевою прокуратурою встановлено, що рішенням виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області громадянці С. за рахунок земель запасу, передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,10 га (рілля)для будівництва та обслуговування житлового будинкуу м. Бровари, яку в подальшому було продано.

Таким чином, нею вже було використано своє право безоплатної приватизації земельної ділянки, відповідно до вимог 121 Земельного кодексу України.

Однак, рішенням Літківської сільської ради Броварського району Київської області затверджено проект землеустрою та безоплатно передано у власність відповідача ще одну земельну ділянку загальною площею 0,25 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд в адміністративних межах Літківської сільської ради Броварського району Київської області.

Вищенаведені факти свідчать про очевидні порушення інтересів держави у сфері земельних відносин з боку Літківської сільської ради та громадянки С., оскільки, земельна ділянка площею 0,25 га, є другою земельною ділянкою для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка була безоплатно отримана у власність з порушенням вимог ст.ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України.

Необхідно зазначити, що, у разі задоволення Броварським міськрайонним судом Київської області позовних вимог керівника Броварської місцевої прокуратури, рішення Літківської сільської ради, яким затверджувався проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність громадянки С., буде скасовано, а земельну ділянку площею 0,25 га повернуто на користь територіальної громади села Літки Броварського району Київської області.

Добавить комментарий