БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Прокуратура нагадує: за незаконне зберігання зброї можна потрапити за грати

На сьогодні ситуація в державі є вкрай складною, спостерігається значне соціальне напруження, мають місце прояви сепаратизму та інші протиправні дії, зокрема, розкрадання, пошкодження та знищення майна державних органів і громадян, втручання у діяльність правоохоронних органів, факти незаконного придбання, носіння і зберігання вогнепальної та холодної зброї.

Варто зауважити, що незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами є кримінальним правопорушенням, за яке передбачена відповідальність.

Так, згідно з частиною першою  ст. 263 Кримінального кодексу України, носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї — передбачена адміністративна відповідальність.

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін.) згідно                      ч.2 ст.263 КК України – зокрема, карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк від трьох до  шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Однак, законодавець передбачив обставини, що виключають притягнення до кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу зброї, а саме в частині третій згаданої статті Кримінального кодексу України зазначено, що звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Суспільна небезпечність даного кримінального правопорушення (злочину) полягає в тому, що незаконне поводження із холодною, вогнепальною зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами створює сприятливі умови для вчинення злочинів із використанням зазначених предметів, а також створює небезпеку для населення.

Добавить комментарий