БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

Прокуратурою пред’явлено позови з метою повернення державі 76 га землі

Броварсько. місцевою прокуратурою  встановлено підстави для представництва в суді інтересів держави в особі Київської обласної державної адміністрації.

Так, розпорядженнями голови Іванківської районної державної адміністрації 41 громадянину надано дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2 га, кожному, за межами населених пунктів, за рахунок земель запасу Шпилівської сільської ради Іванківського району Київської області.

Відведенням у приватну власність спірних земельних  ділянок порушено інтереси держави як власника земельних ділянок.

Після розробки проекту землеустрою розпорядженням Іванківської районної державної адміністрації затверджено відповідний проект та громадянам передано у власність земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 2 га кожному, які в подальшому передано у приватну власність громадянам, на ім’я яких видано державні акти на право власності на земельні ділянки.

Виходячи із норм законодавства та аналізуючи положення ст. 50 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та ст. 122 Земельного кодексу України, а також враховуючи, що передача земель водного фонду для потреб ведення особистого селянського господарства Законом не передбачена, єдиним органом, який наділений повноваженнями розпоряджатись землями водного фонду у порядку, передбаченому Земельним кодексом України, є Київська обласна державна адміністрація.

Таким чином, зважаючи на те, що спірні землі до моменту передачі їх у власність відповідачам, відносились, а також на даний час відносяться до земель водного фонду, Іванківська районна державна адміністрація не мала права ними розпоряджатись та вийшла за межі своїх повноважень під час їх передачі у приватну власність громадян.

З урахуванням викладеного, керівник Броварської місцевої прокуратури Київської області звернувся до Іванківського районного суду Київської області з позовами в інтересах Київської ОДА до Іванківської РДА та 41 громадянина про визнання недійсними розпоряджень Іванківської РДА, державних актів на право власності на земельні ділянки та повернення земельних ділянок загальною площею 76 га.

Добавить комментарий