БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

За позовом Броварської місцевої прокуратури державі повернуто базу відпочинку «Будівельник» вартістю понад 1 млн. грн.

Броварський міськрайонний суд Київської області задовольнив позовпрокуратури в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного мана України по Київській області до громадянки Р., ПАТ «Броварисільбуд», ПАТ «Техносервіс» про визнання недійсними договорів купівлі – продажу та повернення майна у власність держави.

Так, між ВАТ «Броварисільбуд» та  громадянкою Р. було укладено договір купівлі-продажу, за яким Р. придбала у власність комплекс, а саме, базу відпочинку «Будівельник», що складається з будівель та спору за ціною понад 95 тис. грн.

В подальшому, між Р. та ЗАТ «Техносистема» був укладений договір купівлі-продажу, за яким ЗАТ «Техносистема» придбало у власність комплекс, а саме, базу відпочинку «Будівельник» з будівлями та спорудами за ціною понад 1 млн. грн.

Раніше, рішенням Господарського суду Київської області, яке набрало законної сили, відмовлено в задоволенні позову ВАТ «Броварисільсьбуд» до КП «Броварське міжміське бюро технічної інвентаризації», Броварської міської ради, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області про визнання недійсними рішень комунального підприємства Київської обласної ради «Броварське міжміське бюро технічної інвентаризації» від 13.07.2004р. про відмову в реєстрації права власності на гуртожитки в м. Бровари і на базу відпочинку «Будівельник» у с. Рожни, визнання права власності на ці об’єкти та зобов’язання здійснити реєстрацію права власності.

Вказаним рішенням встановлено, що при приватизації державного майна орендного підприємства «Броварисільбуд» не було зменшено ціну, за яку придбано майно підприємства, на суму початкової ціни об’єктів соціально-побутового призначення, серед яких була база відпочинку «Будівельник». Тому вказана сума не увійшла до вартості майна, що на момент приватизації було власністю орендного підприємства згідно плану приватизації.

Вказані дії відбулися із суттєвими порушеннями законодавства, оскільки передача спірних об’єктів нерухомого майна по завершенню приватизації обумовлювала не передачу прав власності, а лише право користування, у зв’язку з чим спірні об’єкти нерухомого майна не увійшли до статутного фонду ВАТ «Броварисільбуд», а лише перебувають на його балансі і є державною власністю. Як наслідок, на підставі вказаних договорів було відчужено самовільно привласнене державне майно.

Враховуючи виявлені порушення, Броварська місцева прокуратура у суді відстояла повернення у державну власність бази відпочинку «Будівельник», що знаходиться в с. Рожни Броварського району.

23 березня 2016 року Державним реєстратором прав на нерухоме майно реєстраційної служби Броварського МРУЮ Київської області, керуючись вимогами Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», проведено державну реєстрацію права власності на вказаний об’єкт.

Добавить комментарий