БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

За принципової позиції Броварської місцевої прокуратури чоловіка, який в період іспитового строку порушив вимоги режиму радіаційної безпеки, засуджено до реальної міри покарання 4 роки позбавлення волі

Броварською місцевою прокуратурою приділяється велика увага за додержання вимог радіаційної безпеки у спеціально визначеній зоні радіоактивного забруднення громадянами та службовими особами суб’єктів господарювання.

 

Протягом 2017 року до суду направлено 31 обвинувальний акт відносно осіб, які порушили вимоги радіаційної безпеки, за результатами розгляду яких ухвалено обвинувальні вироки відносно 37 осіб, серед яких застосовано найсуворішу міру покарання – позбавлення волі.

 

Так один із прикладів:

 

Встановлено, що 26-річний чоловік перебуваючи на робочому місці у відселеному селищі Вільча, яке належить до зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме до зони безумовного (обов’язкового) відселення, будучи раніше судимим за злочини проти власності, маючи не зняту та не погашену судимість, на шлях виправлення не став, належних висновків для себе не зробив і в період іспитового строку вчинив нове кримінальне правопорушення за наступних обставин.

 

Так, поряд із залізничною колією чоловік помітив металеві відрізки залізничної колії вагою 250 кг, які він намагався перемістити у автомобілі за межі зони безумовного (обов’язкового) відселення до місця свого постійного проживання у с. Русаки Іванківського району Київської області для використання у власному господарстві. При цьому, не маючи передбаченого законом дозволу і без проведення дозиметричного контролю.

 

Тим самим, зловмисник вчиняв дії, що порушують вимоги режиму радіаційної безпеки у спеціально визначеній зоні радіоактивного забруднення, проте при перетині контрольно-перепускного пункту «Поліське» був затриманий працівника поліції, які вилучили вказані об’єкти промислової продукції.

 

За принципової позиції Чорнобильського відділу Броварської місцевої прокуратури, вироком Іванківського районного суду Київської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 267-1 (порушення вимог режиму радіаційної безпеки) КК України чоловіка засуджено до 1 року позбавлення волі, а за сукупністю вироків — 4 роки позбавлення волі.

Добавить комментарий