БРОВАРСЬКА МIСЦЕВА ПРОКУРАТУРА

Офіційний інтернет-сайт

За принципової позиції Броварської місцевої прокуратури до комунальної власності повернуто земельну ділянку з об’єктом нерухомості площею 85,2 м2

За результатами моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень Броварською місцевою прокуратурою виявлено судове рішення,  предметом спору якого є визнання права власності на нерухоме майно, на підставі чого у особи неправомірно виникло право власності на нерухоме майно та право користування земельною ділянкою комунальної власності, на якій воно розміщено.

 

При цьому, сільська рада як власник земельної ділянки, всупереч вимогам               ст. 33 ЦПК України, не була залучена до участі у справі в якості відповідача, або третьої особи, що позбавило її можливості своєчасно оскаржити рішення суду з метою захисту інтересів держави.

 

В порушення вимог статті 375 ЦК України (виключно власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та спорудиза умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил) Орендар придбав магазин площею 85,2 м2 , який розташований на земельній ділянці та звернувся до суду про визнання за ним права власності на будівлю без правоустановлюючих документів.

 

З оскаржуваного рішення суду вбачається, що судом визнано за  позивачем право власності на об’єкт нерухомості, тим самим фактично вирішивши питання переходу до власника права користування земельною ділянкою.

 

Не погоджуюсь з вказаним судовим рішення, місцевою прокуратурою внесено апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, яку задоволено у повному обсязі, рішення суду першої інстанції скасавано та прийнято нове рішення, яким повністю відмовленно в задоволені позовних вимог позивача.

 

З огляду на викладене, за принципової позиції Броварської місцевої прокуратури до комунальної власності повернуто земельну ділянку з об’єктом нерухомості площею 85,2 м2, що знаходиться на території Іванківського району Київської області.

Добавить комментарий